четвер, 9 листопада 2017 р.

Як правильно виконувати тестові питання з фрагменами документів на ЗНО з історії



Усім відомо, що на ЗНО з історії значна кількість питань пов'язана з аналізом фрагментів історичних документів.
Проблема полягає в тому, що перелік документів, які можуть зустрітися в питаннях, програма ЗНО не надає.
Тому єдиний вихід - начитися аналізувати будь-які історичні документи та робити правильні висновки. Справа не з легких...
Головне, аналізуючи документ, знайти щось, за що можна "зачепитися" і дізнатися про епоху чи подію. Тобто, нам треба шукати "ключові" слова. Ними, як правило, є: власні назви, терміни, імена, століття тощо.
Ось загальні правила, яких варто дотримуватися, аналізуючи документ: 
1. Шукаємо власні назви.
Як правило, усі цитати, які наводяться в тестах, ґрунтуються навколо назви або імені (назви міста, країни, річки, плем’я, місцевості, імені історичного діяча тощо).
2. Шукаємо хронологічні прив’язки.
Це можуть бути конкретні роки, дати, місяці, пори року тощо. Знайшовши їх ми одразу локалізуємо у часі події, про які йде мова. 
3. Виокремлюємо характерні риси епохи, діяча, події тощо.
Часто трапляються цитати, завдання до яких полягає у визначені діяча або події, про які йдеться у документі. При цьому в ній немає власних назв або конкретної дати, але чітко виокремлюються риси, які характеризують епоху, діяча або подію.
Отже, дотримуйся цих порад та навчись аналізувати історичні документи для ЗНО з історії!

субота, 4 листопада 2017 р.

І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови




 “One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way. ― Frank Smith
Знання однієї мови дозволяє увійти в коридор життя, знання двох моввідкриває вам усі двері у цьому коридорі.” - Франк Сміт
Знання іноземних мовце ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами та обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення. Інтерес до вивчення мов традиційно великий, бо перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо сказати, що той, хто володіє мовами, володіє світом.
Загалом людина, яка володіє мовами, – різнобічно розвинута особистість, володіє кращими здібностями до вивчення нового.
Стара приказка говорить: «Скільки мов ти знаєш, стільки раз ти людина». Тобто, чим більше мов на сьогодні ти знаєш, тим краще. Адже, кожна мова – це ключ, який відкриває двері до чогось свого, до чогось нового.
Англійська мова – це офіційна мова міжнародного бізнесу та торгівлі, Інтернету і техніки, науки і мистецтв. 80% ділового мовного простору займає саме вона. Кожен з нас все частіше стикається з нею в роботі і на відпочинку. Англійська мова використовується при заповненні анкет, складанні резюме, у діловому та приватному листуванні. Все більшого значення вона набуває і в професійній діяльності наших учнів та випускників. Міжнародні проекти, обмін досвідом, стажування та робота закордоном, інструкції для матеріалів та інструментів, інтернет, різноманітні відео, цікаві та корисні для роботи, новинки, соцмережі, смартфони… Тут без знання англійської мови вже не обійтися.
Володіння англійською мовою – вже не дивовижна навичка, а необхідність. Нині її навчають у дитячих садках, школах, професійно-технічних навчальних закладах та вузах, не кажучи вже про численні курси та тренінги.
І, звичайно ж, приємно сумлінним учням випробувати свої сили та показати свої досягнення у вивчення англійської мови, прийнявши участь у різноманітних конкурсах та олімпіадах.
Ось і учні ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» 3 листопада 2017 року показали гарні знання на І етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови.
Перемогу в І етапі олімпіади серед першокурсників здобули учні групи №1 -
Ковалець Олександр та Подгорний Олександр – І місце.
ІІ місце – Вишневський Павло, гр.№25
ІІІ місце – Гордієнко Єгор, гр.№24 та Самойленко Іван, гр.№25
ІІ курс
І місце – Грузда Анастасія, гр.№5
ІІ місце – Горбатський Іван, гр.№45, Симченко Олександр, гр.№42
ІІІ місце – Демянов Влад, гр.№43
ІІІ курс
І місце – Філімошин Петро, гр. №16
ІІ місце – Іовса Ілля, гр. №16
ІІІ місце – Царук Тетяна, гр.№7


   Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм подальших успіхів у вивченні іноземних мов!





неділя, 10 вересня 2017 р.

Бути спортивним і здоровим престижно!


Ти лікар і цілитель, Спорт!

Де ти, там недуги безсилі,

Межа можливого – рекорд,
А що під ним – нам все по силі.


    «Бути спортивним і здоровим престижно!», - такою була тема виховної години 8 вересня в групі №16, приурочена до Дня фізичної культури і спорту.
   Метою виховної години була пропаганда здорового способу життя, ознайомлення з історією олімпійських ігор, її символікою, спортивними досягненнями українців, формування навичок і культури здорового способу життя, залучення учнів до активних занять фізичною культурою та спортом. Після невеличкої бесіди учні з задоволеннями відповідали на питання «Олімпійської вікторини», показавши чудові знання і грецької міфології, і процедури проведення Олімпійських ігор, і видатних спортсменів. Але найбільший заряд позитивних емоцій ми отримали звичайно ж на стадіоні нашого навчального закладу, вболіваючи за наших учнів, під час проведення «Олімпійського уроку».





Олімпійські ігри зародилися у Стародавній Греції у місті Олімпія на півострові Пелопоннес. Зародження Олімпійських ігор пов'язують із легендарними іменами грецького героя Геракла, царя Пелопса, спартанського законодавця Лікурга та еллінського царя Іфіта. Ігри проводилися на честь бога Зевса, храм якого знаходився тут же. У храмі була статуя Зевса, що виготовлена із золота та слонячої кістки. Ця статуя вважалася одним із 7 чудес світу.
Перші ігри відбулися у  8-му столітті до н.е. Вони проводилися впродовж майже 1000 років. Під час проведення ігор на території Греції оголошувався «Священний мир». Будь-які військові  конфлікти та сутички в регіоні, де відбувалися Олімпійські ігри, заборонялися. В Олімпії збиралися посланці різних грецький міст – спортсмени і вболівальники. Також з’їжджалися  оратори та поети для того, щоб прочитати свої твори перед  глядачами. В  Олімпійських іграх могли брати участь тільки вільні громадяни Греції – чоловіки та юнаки, що не порушували закон. Спортсмен повинен був декілька років готуватися до змагань, тому селяни та ремісники не могли брати участі в іграх через те, що не мали часу на тренування. Жінок на Олімпійські ігри не допускали. Для жінок проводилися окремі ігри на честь богині Гери.
Змагання відбувалися кожні чотири роки і тривали п’ять днів. Переможців увінчували  вінцем    з гілок оливи та встановлювали  на їхню честь статуї. Греки вели відлік часу за Олімпіадами, починаючи від перших, що відбулися у 776 р. до н.е.
Останні Олімпійські ігри у Давній Греції відбулися в 393 році н. е. У 394 році н. е. імператор Феодосій І своїм указом заборонив їх проведення. У  426   році н. е. відповідно до указу Феодосія ІІ були зруйновані грецькі святині разом з Олімпією.
Відродженню Олімпійських ігор світ зобов’язаний цілеспрямованості та енергії  П’єра де Кубертена – французького громадського діяча, гуманіста і просвітителя, історика, літератора. Вирішальною подією для утвердження новітньої Олімпійської ідеї був перший Олімпійський конгрес 1894 року в Парижі. Місцем проведення перших Олімпійських ігор сучасності 1896 року було обране грецьке місто Афіни.
Олімпійські ігри проводилися раз на чотири роки, зимові чергувалися з літніми через два роки. Минуло понад 100 років: зараз олімпійці є гордістю нації, і спортивні держави вкладають небачені суми у розвиток олімпійського руху.
Символіка
До Олімпійської символіки належать Олімпійські кільця, Олімпійський прапор, Олімпійське гасло, Олімпійська емблема, Олімпійський гімн, Олімпійський вогонь та Олімпійський смолоскип.
Олімпійський прапор
П’ять кольорових кілець – синє, чорне, червоне, жовте, зелене – на чисто білому полотнищі – це Олімпійський прапор. Він урочисто підіймається в Олімпійському місті на високій щоглі олімпійського стадіону, там, де майорять прапори всіх держав-учасниць Олімпійських ігор.
Олімпійське гасло
Спеціальним гаслом Олімпійських ігор є три слова: «Citius. Altius. Fortius». Ці три слова латинською означають – «швидше, вище, сильніше». Олімпійське гасло закликає всіх учасників олімпійського руху до вдосконалення та гармонії відповідно до духу олімпізму.
Вважають, що гасло придумав П’єр де Кубертен. Але ці слова належать французькому священику Анрі Дідону.
Олімпійський вогонь
Олімпійським вогнем є вогонь, що запалюють в Олімпії під егідою МОК. Він проходить свій шлях до міста, в якому відбуваються  Олімпійські ігри, за допомогою смолоскипової естафети та закінчує подорож у великій чаші олімпійського стадіону.
Олімпійська емблема
Олімпійська емблема чітко визначена в Олімпійській Хартії – правовому документі олімпійського руху. Основний її елемент – п’ять кілець, поєднаних з іншими елементами. Олімпійські кільця символізують ідеали й мету олімпійського руху. Вони мають синій, жовтий, чорний, зелений і червоний колір і переплітаються зліва направо. Кольори верхніх трьох кілець – синій, чорний і червоний. Нижче – жовте і зелене кільце. Вся фігура є правильною трапецією. Олімпійські кільця символізують толерантність і дружбу між усіма, хто бере участь у Олімпійських іграх з усіх п’яти континентів нашої планети.
Олімпійська присяга
«Від імені всіх учасників я обіцяю дотримуватися правил чесної гри в істинно спортивному дусі в ім’я слави спорту та честі наших команд» .
Україна вперше виступала незалежною командою в Атланті у 1996 році, посівши при цьому дев’яте місце в загальному неофіційному командному заліку. Виборола 23 нагороди — дев’ять золотих,  дві срібних і 12 бронзових. У Сіднеї 2000 року наші атлети були XIII-ми, отримали 23 нагороди — три золотих, десять срібних та стільки ж бронзових. У Афінах посіли XII позицію, здобули 23 нагороди — дев’ять золотих, п’ять срібних і дев’ять бронзових.
У 2008 р. в Пекіні фінішували XXIX літні Олімпійські ігри. Українська збірна здобула 27 медалей — сім золотих, п’ять срібних і 15 бронзових. Вітчизняні атлети посіли XI місце в неофіційному командному заліку. У Ріо-де-Жанейро 2016 року Олімпійська збірна України здобула 11 медалей: 2 золоті, 5 срібних та 4 бронзових.
Питання вікторини
1. На честь кого проводили античні Олімпійські ігри? (Зевса – володаря богів та людей)
 2. Де відбувалися Олімпійські ігри Стародавньої Греції? (у селещі Олімпія)
 3. Як часто відбувались Олімпійські ігри у Стародавній Греції? (один раз на 4 роки)
 4. Як довго тривали перші Олімпійські ігри у Стародавній Греції? (1 день)
 5. У якому виді спорту змагалися атлети під час проведення перших Олімпійських ігор? (біг)
 6. Хто мав право на участь в олімпійських змаганнях у Стародавній Греції? (Вільнонароджені греки, які не порушували закон)
 7. Яке взуття використовували учасники Олімпійських ігор Стародавньої Греції? (виступали босоніж)
9. Що таке Олімпіада? (чотирирічний період між олімпійськими іграми)
10. Як називають сказання та історії, що прославляють діяння героїв, які боролися з природними або надприродними стихіями та істотами, жертвували собою заради батьківщини чи своїх ідеалів? (міфи)
11. Яке з семи чудес стародавнього світу знаходилося в Олімпії? (статуя Зевса)
12. Яку довжину мала бігова доріжка стадіону в Олімпії? (192,28 м)
13. Гармонійний розвиток людини був основою виховання в Стародавній Греції. Чого не вміла людина, яку Платон називав «кульгавою»? (писати і плавати)
14. Який вид змагань був першим на Олімпійських іграх? (біг)
15. Як фіксували перемогу? (у пам’яті глядачів)
16. Чи мали право жінки брати участь в Олімпійських іграх Стародавньої Греції? (ні)
17. Чим нагороджували переможців Олімпійських Ігор у Стародавній Греції? (вінком з гілок оливи)
18. Як звали відомого математика й філософа – переможця Олімпійських ігор? (Піфагор)
19. Кого вважають засновником сучасного олімпійського руху? (П’єра де Кубертена)
20. Який орган створено на Конгресі відродження Олімпійських ігор? (Міжнародний олімпійський комітет)
21Якого року були проведено перші Олімпійські ігри сучасності? (1896 р.)
22. Де відбувалися І Міжнародні Олімпійські ігри сучасності? (в Афінах (Греція))
23. Як звучить олімпійське гасло? («Швидше, вище, сильніше»)
24. Що зображено на олімпійському прапорі? (олімпійські кільця)
25. Як запалюють олімпійський вогонь? (від дзеркала, що фокусує сонячні проміння)
26. Який предмет використовують в олімпійській естафеті під час передавання вогню? (Смолоскип)
27. Що промовляють спортсмени та судді на церемонії відкриття олімпійських змагань? (олімпійську клятву)
28. Спортсмени якої країни йдуть першими в колоні учасників під час церемонії відкриття Олімпійських ігор? (Греції)
29. Кому належить верховна влада в олімпійському русі? (міжнародному олімпійському комітетові)
30. Чи проводили Олімпійські ігри у роки Першої та Другої світових війн? (ні)
31. Давні китайці називали цю гру “юй-мао-цу”, що в перекладі означає “м’яч з пір’ям”. Про яку спортивну гру йдеться? (Бадмінтон)
32. Який видатний баскетболіст володіє титулами “Легенда баскетболу”, “Кращий гравець ХХ століття”? (Майкл Джордан)
33. У якій спортивній грі чоловіки використовують м’яч і биту? (Бейсбол)
34. Якими жестами рефері сповіщає про перемогу одного із боксерів? (піднімає руку переможця)
35. Як називають спортивне взуття важкоатлета? (штангетки)
36. Скільки гравців кожної команди одночасно перебувають на ігровому майданчику під час ігри у волейбол? (6)
37. Чим відрізняється м’яч для гри у волейбол для жінок і чоловіків? (нічим)
38. Скільки гравців кожної команди одночасно перебувають на ігровому майданчику під час гри у пляжний волейбол? (2)
39. Що означає в перекладі з японської мови “дзюдо”? (гнучкий шлях)
40. Який вид спорту називають “королевою спорту”? (легку атлетику)
41. Який вид спортивних змагань не входить до олімпійської програми з легкої атлетики? (стрибки в довжину з місця)
42. Який предмет спортсмени передають один одному під час легкоатлетичної естафети? (естафетну палицю (паличку))
43. У програмі сучасних Олімпійських ігор проводять змагання з бігу на дистанцію 42 км 195 м. Як називається цей вид бігу? (марафонський біг)
44. Який спосіб плавання в перекладі з англійської мови означає “метелик”? (батерфляй)
45. Руки якого способу плавання нагадують рухи жабеняти? (брас)
46. У якому виді спорту Піфагор переміг на олімпійських змаганнях? (Кулачні бої)
47. Для відновлювання атлети використовували теплі ванни і лазні. Що ще давало змогу відновити силу спортсменів? ( массаж)
48. Кого вважають засновником сучасного олімпійського руху? ( П’єра де Кубертена )
49. Що символізують олімпійські кільця? ( об’єднання в олімпійському русі п’яти континентів і зустріч атлетів усього світу на олімпійських іграх )
50. Що зображено на олімпійському прапорі? ( олімпійські кільця)
51. Скільки кольорів на олімпійському прапорі? ( 6)
52. Що супроводжує запалювання олімпійського вогню в головній чаші Олімпійського стадіону? (символічне випускання голубів)
53. Спортсмени якої країни замикають колону учасників під час церемонії відкриття Олімпійських ігор? ( країни-організатора олімпійських ігор)
54. Хто удостоєн честі проголосити Олімпійські ігри відкритими? (Глава держави на території якої відбуваються олімпійські ігри)
55. Коли і де жінки вперше взяли участь в олімпійських змаганнях? (1900р. – Париж (Франція))
56. Викладач фізичного виховання коледжу в Спрингфілді (США) Джеймс Нейсміт придумав гру з м’ячем, яка могла замінити футбол та бейсбол під час негоди. Як називають цю гру? ( баскетбол)
57. Ім’я якого спортсмена внесено до Книги рекордів Гіннеса за найшвидшу перемогу в поєдинку за звання чемпіона світу з боксу? (Віталій Кличко)
 58. Кого з боксерів визнано найтехнічнішим на Іграх ХХІХ Олімпіади в Пекіні? ( Василя Ломаченка)
59. Яку країну вважають батьківщиною боротьби вільної? ( Велику Британію )
60. Яку ще назву мала боротьба греко-римська? ( класична )
61. Як називають речовину, якою атлет змащує долоні перед виконанням змагальних вправ? (магнезія)
62. Яка офіційна довжина велотреку, де відбуваються змагання Ігор Олімпіади сучасності? ( 250 м.)
63. За легендою наприкінці ХІХ ст. японський учитель під час прогулянки по саду випадково торкнувся рукою гілку сакури. Гілка спочатку зігнулася, а потім різко випрямилася. Вражений побаченим, учитель вигукнув: “Спочатку вона піддалася, щоб перемогти!”. Це надихнуло його на створення нового виду боротьби, який у перекладі з японської означає “гнучкий шлях”. Який вид боротьби започаткував японський вчитель? ( Дзюдо)
64. Яку країну вважають батьківщиною дзюдо? ( Японію)
65. Визначте вид спорту в якому на Олімпійських іграх змагаються тільки жінки? ( Синхронне плавання)
66. У якому виді спорту використовують найлегший м’яч? ( Настільний теніс )
67. У якій країні виникло тхеквондо? ( у Кореї)
68. Назвіть ім’я та прізвище українського спортсмена, який зійшов на найвищу сходинку олімпійського п’єдесталу пошани 1988 р., 35-разового рекордсмену світу, багаторазового чемпіона світу та Європи. ( Сергій Бубка )
69. Хто з українських атлетів здобув найбільшу кількість золотих олімпійських медалей за роки незалежності України? ( Яна Клочкова )
70. Де Україна вперше виступала незалежною командою? (в Атланті у 1996 році)

вівторок, 5 вересня 2017 р.

Україна – європейська країна

Перший урок у 2017-2018 навчальному році в групі №16 «Машиніст холодильних установок; електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» проведено на тему «Україна – європейська країна».
Урок проведено з метою сприяти усвідомленню учнями місця України серед інших країн, допомогти зрозуміти важливість Європейського об’єднання, розширити знання учнів про економічний потенціал України, розвивати громадянську позицію, почуття відповідальності за спільне майбутнє та відчуття європейського громадянства.



вівторок, 27 червня 2017 р.

28 червня - День Конституції України

     28 червня Україна відзначає День Конституції, яка була прийнята Верховною Радою о 9:20 ранку 28 червня 1996 року.       Конституція України стала першою загальновизнаною у всьому світі Конституцією незалежної української держави. Вона визначає основи суспільного і державного ладу, права і свободи людини і громадянина, порядок організації і функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Цікаві факти про Конституцію України:

- День Конституції України 28 червня – це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.
- Процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – з 1990 по 1996 рік.
- Активний період роботи над документом зайняв три місяці. Весь цей час комісія працювала над проектом без вихідних, з 9 ранку і до 10 вечора. При підготовці до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок.
- 21 червня 1996 року було прийнято доповнення Олександра Мороза про виключне право народу визначати і змінювати конституційний лад і про те, що це право не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
- Засідання Верховної ради щодо прийняття Основного Закону тривало цілу добу.
- Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.
- 28 червня Конституція України могла бути не прийнятою, тому що напередодні Президент України Леонід Кучма оголошує всеукраїнський референдум, на який виносить проект нової Конституції України, схвалений Конституційною комісією (президентською) 20 березня 1996 року і не прийнятий раніше Верховною Радою України. Однак після прийняття Конституції цей указ був скасований.
- 22 серпня 2011 року у Києві була презентована перша мініатюрна Конституція України, Конституція в мініатюрі розміром 21х32 мм має 160 сторінок, на яких вручну були написані близько 9,5 тис. букв. Кожна з цих літер має розмір не більше 1 мм. Текст книги написаний індійської тушшю. Сама ж мініатюра виконана зі спеціальної тонкого паперу.
Міні-Конституція знаходиться в чохлі з зображенням герба. На створення мініатюри було витрачено близько 2 місяців. Мініатюра була передана в Музей книги і друкарства.


-       "Є Конституція!", – такі були перші слова голови Верховної ради Олександра Мороза після прийняття Конституції 315 голосами.

     Основний Закон нашої держави, гарантуючи громадянам загальновизнані права та свободи, закріпив ідеали справедливості та рівності, які сповідують усі цивілізовані країни світу.
Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.
Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї. Зі святом! З Днем Конституції!

За матеріалами: http://bukinfo.demo.cv.ua/show/news?lid=77842
https://www.ukrinform.ua/rubric-infografika/2255166-cikavi-fakti-konstitucii-ukraini-infografika.html

четвер, 15 червня 2017 р.

Вивчаємо англійську – пізнаємо світ! Результати Всеукраїнського конкурсу "Гринвіч"



  24 листопада 2016 року 15 учнів ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Гринвіч», найпопулярнішому конкурсі з англійської мови в Україні.
За результатами конкурсу, найбільшу кількість балів серед учнів ДНЗ ОЦПТО отримали:
v    Фортуна Дарія, група №5 (викладачі Волошина О.І., Рижкова Т.О.);
v    Корчагін Павло, група №33 (викладач Гачук О.В.);
v    Казани Олена, група №33 (викладач Гачук О.В.);
v    Парфьонова Валерія, група №5 (викладачі Волошина О.І., Рижкова Т.О.)
Всі учасники конкурсу отримали Сертифікат учасника та підставку для олівців «Гринвіч». Викладачі – Сертифікат та еко-сумку для навчальних матеріалів з логотипом Конкурсу.
Організаційний комітет висловив подяку педагогам за підтримку проекту та співпрацю в проведенні конкурсу в 2016 році. Особливу подяку висловили викладачам, які безпосередньо взяли на себе організацію конкурсу, провели активну роботу та продемонстрували високий  рівень професіоналізму.
Організаційний комітет Конкурсу також бажає нашим учням жаги до знань, наполегливості та успіхів у навчанні, а педагогічному колективу – творчого натхнення та життєвого оптимізму. І організатори Конкурсу, і ми сподіваємося на продовження співпраці в майбутньому.
Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч» проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 105 від 07.02.2013 р., та в межах виконання програми вивчення та популяризації іноземних мов у середній школі на 2016 рік, який Указом Президента України було оголошено роком англійської мови.
Метою Конкурсу є розвиток інтересу до англійської мови та культури англомовних країн, підвищення кваліфікації вчителів, удосконалення роботи з обдарованою молоддю, активізація позакласної  роботи, надання учням можливості змагатися в масштабі, що виходить за рамки регіону.
За шість років свого існування конкурс став майданчиком для розширення можливостей та самореалізації у вивченні англійської мови для багатьох учнів в різних регіонах України. Учні нашого навчального закладу взяли участь у  конкурсі вже вдруге.
Ми намагатимемося прикладати зусилля для подальшого вивчення англійської мови, бо це не тільки вимога часу, а й крок до кращого майбутнього нашої держави і суспільства.  Із «Гринвічем» пізнання англійської – захоплююча подорож до підкорення нових вершин, подорож у світ мови та літератури, історико-культурного розмаїття Англії та англомовних країн!

Вивчаємо англійську – пізнаємо світ!