вівторок, 27 червня 2017 р.

28 червня - День Конституції України

     28 червня Україна відзначає День Конституції, яка була прийнята Верховною Радою о 9:20 ранку 28 червня 1996 року.       Конституція України стала першою загальновизнаною у всьому світі Конституцією незалежної української держави. Вона визначає основи суспільного і державного ладу, права і свободи людини і громадянина, порядок організації і функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Цікаві факти про Конституцію України:

- День Конституції України 28 червня – це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.
- Процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – з 1990 по 1996 рік.
- Активний період роботи над документом зайняв три місяці. Весь цей час комісія працювала над проектом без вихідних, з 9 ранку і до 10 вечора. При підготовці до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок.
- 21 червня 1996 року було прийнято доповнення Олександра Мороза про виключне право народу визначати і змінювати конституційний лад і про те, що це право не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
- Засідання Верховної ради щодо прийняття Основного Закону тривало цілу добу.
- Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.
- 28 червня Конституція України могла бути не прийнятою, тому що напередодні Президент України Леонід Кучма оголошує всеукраїнський референдум, на який виносить проект нової Конституції України, схвалений Конституційною комісією (президентською) 20 березня 1996 року і не прийнятий раніше Верховною Радою України. Однак після прийняття Конституції цей указ був скасований.
- 22 серпня 2011 року у Києві була презентована перша мініатюрна Конституція України, Конституція в мініатюрі розміром 21х32 мм має 160 сторінок, на яких вручну були написані близько 9,5 тис. букв. Кожна з цих літер має розмір не більше 1 мм. Текст книги написаний індійської тушшю. Сама ж мініатюра виконана зі спеціальної тонкого паперу.
Міні-Конституція знаходиться в чохлі з зображенням герба. На створення мініатюри було витрачено близько 2 місяців. Мініатюра була передана в Музей книги і друкарства.


-       "Є Конституція!", – такі були перші слова голови Верховної ради Олександра Мороза після прийняття Конституції 315 голосами.

     Основний Закон нашої держави, гарантуючи громадянам загальновизнані права та свободи, закріпив ідеали справедливості та рівності, які сповідують усі цивілізовані країни світу.
Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.
Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї. Зі святом! З Днем Конституції!

За матеріалами: http://bukinfo.demo.cv.ua/show/news?lid=77842
https://www.ukrinform.ua/rubric-infografika/2255166-cikavi-fakti-konstitucii-ukraini-infografika.html

четвер, 15 червня 2017 р.

Вивчаємо англійську – пізнаємо світ! Результати Всеукраїнського конкурсу "Гринвіч"



  24 листопада 2016 року 15 учнів ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Гринвіч», найпопулярнішому конкурсі з англійської мови в Україні.
За результатами конкурсу, найбільшу кількість балів серед учнів ДНЗ ОЦПТО отримали:
v    Фортуна Дарія, група №5 (викладачі Волошина О.І., Рижкова Т.О.);
v    Корчагін Павло, група №33 (викладач Гачук О.В.);
v    Казани Олена, група №33 (викладач Гачук О.В.);
v    Парфьонова Валерія, група №5 (викладачі Волошина О.І., Рижкова Т.О.)
Всі учасники конкурсу отримали Сертифікат учасника та підставку для олівців «Гринвіч». Викладачі – Сертифікат та еко-сумку для навчальних матеріалів з логотипом Конкурсу.
Організаційний комітет висловив подяку педагогам за підтримку проекту та співпрацю в проведенні конкурсу в 2016 році. Особливу подяку висловили викладачам, які безпосередньо взяли на себе організацію конкурсу, провели активну роботу та продемонстрували високий  рівень професіоналізму.
Організаційний комітет Конкурсу також бажає нашим учням жаги до знань, наполегливості та успіхів у навчанні, а педагогічному колективу – творчого натхнення та життєвого оптимізму. І організатори Конкурсу, і ми сподіваємося на продовження співпраці в майбутньому.
Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч» проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 105 від 07.02.2013 р., та в межах виконання програми вивчення та популяризації іноземних мов у середній школі на 2016 рік, який Указом Президента України було оголошено роком англійської мови.
Метою Конкурсу є розвиток інтересу до англійської мови та культури англомовних країн, підвищення кваліфікації вчителів, удосконалення роботи з обдарованою молоддю, активізація позакласної  роботи, надання учням можливості змагатися в масштабі, що виходить за рамки регіону.
За шість років свого існування конкурс став майданчиком для розширення можливостей та самореалізації у вивченні англійської мови для багатьох учнів в різних регіонах України. Учні нашого навчального закладу взяли участь у  конкурсі вже вдруге.
Ми намагатимемося прикладати зусилля для подальшого вивчення англійської мови, бо це не тільки вимога часу, а й крок до кращого майбутнього нашої держави і суспільства.  Із «Гринвічем» пізнання англійської – захоплююча подорож до підкорення нових вершин, подорож у світ мови та літератури, історико-культурного розмаїття Англії та англомовних країн!

Вивчаємо англійську – пізнаємо світ!

четвер, 1 червня 2017 р.

1 червня - Міжнародний День захисту дітей


Літо починається з чудового свята – Міжнародного дня захисту дітей (International Day for Protection of Children).
Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. 
Звідки до нас прийшло це свято? У 1925 році в Женеві (Швейцарія) проходила Міжнародна конференція Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, присвячена питанням благополуччя дітей. Для того щоб привернути увагу громадськості до проблем дітей, і було прийнято рішення про проведення цього свята. Але в той час День захисту дітей ще не відзначався повсюдно.
Після Другої світової війни, коли з’явилася величезна кількість дітей-сиріт та дітей-інвалідів, проблема збереження їх здоров’я і благополуччя стала як ніколи актуальною. У 1949 році рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок, який пройшов у Парижі, 1 червня був оголошений Днем захисту дітей.
У Міжнародного дня дітей є свій прапор. Він символізує родючість, ріст і гармонію. У центрі розташований малюнок планети Земля – нашого спільного дому, а навколо розташовані людські фігурки червоного, синього, жовтого, чорного й білого кольору, що символізують різноманітність і терпимість.
В Україні цей день відзначається із 1998 року. 
До речі, на Сейшельських островах відзначається не день, а цілий Місяць захисту дітей.
Є держави, де влаштовують свято дітей 20 листопада - в день затвердження Конвенції прав дитини. 
Також 1 червня відзначається ще одне нове свято на нашій планеті – Всесвітній день батьків (Global Day of Parents), яке заснували на 66-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, у вересні 2012 року. Це також щорічне свято, яке відзначатиметься «в честь батьків у всьому світі», починаючи з 2013 року.
Міжнародний день захисту дітей нагадує всім дорослим про те, що діти мають права і їх потрібно дотримуватися і захищати.
Діти мають право на життя, освіту, лікування, відпочинок і дозвілля. Право на свободу власної думки і релігії. Діти повинні бути захищені від фізичного та психологічного насильства, від експлуатації їх дитячої праці.
Діти цілком залежать від нас, потребують нас і довіряють нам. І якщо ми, дорослі, будемо пам’ятати про це щодня, а не тільки у свята, то життя дітей завжди буде світлим і радісним, яскравим і цікавим!