четвер, 9 листопада 2017 р.

Як правильно виконувати тестові питання з фрагменами документів на ЗНО з історії



Усім відомо, що на ЗНО з історії значна кількість питань пов'язана з аналізом фрагментів історичних документів.
Проблема полягає в тому, що перелік документів, які можуть зустрітися в питаннях, програма ЗНО не надає.
Тому єдиний вихід - начитися аналізувати будь-які історичні документи та робити правильні висновки. Справа не з легких...
Головне, аналізуючи документ, знайти щось, за що можна "зачепитися" і дізнатися про епоху чи подію. Тобто, нам треба шукати "ключові" слова. Ними, як правило, є: власні назви, терміни, імена, століття тощо.
Ось загальні правила, яких варто дотримуватися, аналізуючи документ: 
1. Шукаємо власні назви.
Як правило, усі цитати, які наводяться в тестах, ґрунтуються навколо назви або імені (назви міста, країни, річки, плем’я, місцевості, імені історичного діяча тощо).
2. Шукаємо хронологічні прив’язки.
Це можуть бути конкретні роки, дати, місяці, пори року тощо. Знайшовши їх ми одразу локалізуємо у часі події, про які йде мова. 
3. Виокремлюємо характерні риси епохи, діяча, події тощо.
Часто трапляються цитати, завдання до яких полягає у визначені діяча або події, про які йдеться у документі. При цьому в ній немає власних назв або конкретної дати, але чітко виокремлюються риси, які характеризують епоху, діяча або подію.
Отже, дотримуйся цих порад та навчись аналізувати історичні документи для ЗНО з історії!

субота, 4 листопада 2017 р.

І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови




 “One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way. ― Frank Smith
Знання однієї мови дозволяє увійти в коридор життя, знання двох моввідкриває вам усі двері у цьому коридорі.” - Франк Сміт
Знання іноземних мовце ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами та обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення. Інтерес до вивчення мов традиційно великий, бо перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо сказати, що той, хто володіє мовами, володіє світом.
Загалом людина, яка володіє мовами, – різнобічно розвинута особистість, володіє кращими здібностями до вивчення нового.
Стара приказка говорить: «Скільки мов ти знаєш, стільки раз ти людина». Тобто, чим більше мов на сьогодні ти знаєш, тим краще. Адже, кожна мова – це ключ, який відкриває двері до чогось свого, до чогось нового.
Англійська мова – це офіційна мова міжнародного бізнесу та торгівлі, Інтернету і техніки, науки і мистецтв. 80% ділового мовного простору займає саме вона. Кожен з нас все частіше стикається з нею в роботі і на відпочинку. Англійська мова використовується при заповненні анкет, складанні резюме, у діловому та приватному листуванні. Все більшого значення вона набуває і в професійній діяльності наших учнів та випускників. Міжнародні проекти, обмін досвідом, стажування та робота закордоном, інструкції для матеріалів та інструментів, інтернет, різноманітні відео, цікаві та корисні для роботи, новинки, соцмережі, смартфони… Тут без знання англійської мови вже не обійтися.
Володіння англійською мовою – вже не дивовижна навичка, а необхідність. Нині її навчають у дитячих садках, школах, професійно-технічних навчальних закладах та вузах, не кажучи вже про численні курси та тренінги.
І, звичайно ж, приємно сумлінним учням випробувати свої сили та показати свої досягнення у вивчення англійської мови, прийнявши участь у різноманітних конкурсах та олімпіадах.
Ось і учні ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» 3 листопада 2017 року показали гарні знання на І етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови.
Перемогу в І етапі олімпіади серед першокурсників здобули учні групи №1 -
Ковалець Олександр та Подгорний Олександр – І місце.
ІІ місце – Вишневський Павло, гр.№25
ІІІ місце – Гордієнко Єгор, гр.№24 та Самойленко Іван, гр.№25
ІІ курс
І місце – Грузда Анастасія, гр.№5
ІІ місце – Горбатський Іван, гр.№45, Симченко Олександр, гр.№42
ІІІ місце – Демянов Влад, гр.№43
ІІІ курс
І місце – Філімошин Петро, гр. №16
ІІ місце – Іовса Ілля, гр. №16
ІІІ місце – Царук Тетяна, гр.№7


   Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм подальших успіхів у вивченні іноземних мов!