четвер, 14 квітня 2016 р.

Вічно молоді пісні

          Протягом багатьох років в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню учнів. Щорічно проводяться заходи приурочені до Дня визволення Одеси від фашистських загарбників, Дня Перемоги.13 квітня 2016 року з метою виховання патріотизму, пробудження в учнів бажання вивчати історію своєї держави, ознайомлення з піснями періоду Другої світової війни, розвитку творчих здібності учнів відбувся концерт «Вічно молоді пісні».

Пісня в житті людини завжди відігравала важливу роль. Співали завжди – коли душа людська знемагала від горя, співали від радощів. Навіть під час найстрашнішої в історії людства війни, Другої світової, солдати знаходили час, щоб навіть в окопі залунала пісня. У одній з пісень, популярних в роки війни, були такі слова: «Хто сказав, що потрібно кинути Пісні на війні? Після бою серце просить Музики удвічі!»
Найбільш трагічні, переломні, яскраві події історії залишають найяскравіший слід в мистецтві. Скільки прекрасних і незабутніх пісень створено в роки Другої світової війни та в часи повоєнної відбудови. І кожна пісня - справжній шедевр, з власним життям та історією. Це не тільки сторінка історії музичного і поетичного мистецтва, це частина життя і долі покоління. Фронтова пісня - це літопис війни. Уявлення про тяжкі воєнні часи в історії народжується через пісню, яка увібрала в себе потужний заряд переживань, які хоча й віддалені від нас десятиліттями, але вони не втратили своєї хвилюючої сили.
У піснях воєнних років є все.... Гіркота відступів в перші місяці війни, радість повернення до дому, картини повсякденного життя солдат на фронті, розповіді про бойові подвиги моряків, піхотинців, льотчиків, танкістів, партизан. Пісні воєнних років - це пісні про героїзм і мужність, про солдатську дружбу, про вірність і про короткі хвилини слави. Вони вчили людей стійкості і ненависті до ворога, підіймали настрій солдат, допомагали легше переносити розлуку з близькими. У роки війни дуже багато пісень написано про любов і розлуку, бо і ті часи мільйони солдат опинилися відрізаними від рідного дому, від сім'ї. У розлуці загострювалося почуття любові до своїх рідних і близьких. Рідний дім, мати, кохана дівчина, дружина… Це стало частинкою батьківщини, за яку солдати були готові віддати життя. Про цю Батьківщину шепотіли йому слова воєнних пісень, які вони співали біля костра, в землянці, від цих пісень теплішало на душі, стихав біль розлуки.
Пісні, створені в найважчий період нашої історії, співають багато поколінь людей. Вони часто народжувалися на передовій, з ними не розлучалися солдати на нелегких фронтових дорогах, люди похилого віку, жінки і підлітки. Ці пісні допомагали їм жити і вірити в перемогу. Якщо запитати будь-якого учасника війни, яке значення мала пісня, він неодмінно відповість: найважливіше! Коли одного разу молодого бійця-танкіста, який вибрався з оточення, запитали, як він міг один розгромити велику групу гітлерівців, той відповів, що був не один, адже йому допомагали троє: танк, автомат і пісня ...
Музика не тільки "тішить слух", вона має надзвичайно велику силу. В роки війни артисти драматичних і музичних театрів, філармоній, концертних груп вносили свій вклад в загальну справу боротьби з ворогом. Величезною популярністю користувалися фронтові театри і концертні бригади. Тишу прифронтового лісу порушував не тільки артилерійський обстріл ворога, але і захоплені оплески глядачів, викликаючи на сцену знову і знову своїх улюблених виконавців: Лідію Русланову, Леоніда Утьосова, Клавдію Шульженко.
Пісні воєнних років крокували в бойовому солдатському строю від перших залпів і вибухів до переможного травневого салюту. Для тих, хто пройшов і пережив війну, ці пісні як голос з тієї незабутньої далекої пори. Варто пролунати звукам однієї з них, і розпрямляються плечі, зникають зморшки на обличчях людей, наповнюються глибоким роздумом очі…
Є події, які не підвластні часу. Чим більше років проходить, тим яскравіше вони видніються. До таких подій відноситься Друга світова війна. Свято Дня Перемоги є радісним і водночас трагічним, оскільки з народної пам'яті ніколи не зникне пам'ять про страшну ціну, яку заплатив наш народ за перемогу. Ця пам'ять назавжди з нами, в наших серцях та в наших піснях, які ніколи не підуть у небуття, поки їх знають і співають діти.
Хай літають завжди журавлі,
Колоски видзвонюють налиті.
Ми за те, щоб мир був на землі
Для усіх людей на цілім світі!

Хай живуть спокійно люди,
Сонце лагідно сія,
Хай лунає всюди-всюди
Пісня пам’яті моя.
(Автор невідомий)




Використані джерела: http://www.antifaschistische-linke.tk/post/index-206.html

Немає коментарів:

Дописати коментар