середа, 1 червня 2016 р.

International Children’s Day

1 червня в усьому світі відзначається Міжнародний день дітей (International Childrens Day), або День захисту дітей. Це одне з найстаріших міжнародних свят, його відзначають у всьому світі ще з 1950 року. Якими були причини запровадження цього свята? Чому раптом люди вирішили захищати дітей? І від кого, або чого?

У далекому 1925 році в Женеві (Швейцарія) проходила Міжнародна конференція Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, присвячена питанням благополуччя дітей. Для того щоб привернути увагу громадськості до проблем дітей, було прийнято рішення про проведення цього свята. Достовірних відомостей про те, чому його відзначають саме першого червня, немає. Існує версія, що ця дата була обрана тому, що в цей день відбулися дві важливі події - конференція в Женеві і святкування Фестивалю човнів-драконів (одного з трьох найважливіших традиційних свят Китаю), яке організував генеральний консул Китаю в Сан-Франциско для групи китайських дітей-сиріт. Але в той час День захисту дітей ще не знайшов статусу міжнародного і не відзначався повсюдно.
Після закінчення Другої світової війни у всьому світі з’явилася величезна кількість дітей-сиріт та дітей-інвалідів, проблема збереження їх здоров’я і благополуччя стала як ніколи актуальною. У 1949 році на конгресі Міжнародної демократичної федерації жінок, який пройшов у Парижі, жінки дали клятву про безперестанну боротьбу за забезпечення міцного миру на планеті, адже це єдина гарантія щастя дітей. Рішенням конгресу 1 червня було оголошено Днем захисту дітей. З цього моменту це свято проводиться щорічно.
У Міжнародного дня дітей є свій прапор зеленого кольору, який символізує родючість, ріст і гармонію. У центрі прапора розташований малюнок планети Земля – нашого спільного дому, а навколо розташовані людські фігурки червоного, синього, жовтого, чорного й білого кольору, що символізують різноманітність і терпимість.
Міжнародний день захисту дітей нагадує всім дорослим про те, що діти мають права і їх потрібно дотримуватися і захищати. В цей день для дітей проводяться благодійні акції, надається адресна допомога багатодітним сім’ям. У парках, театрах, палацах культури організовуються свята, виставки, проводяться конкурси. У дитячих будинках влаштовуються дитячі ранки, проводяться екскурсії. У цей день у багатьох парках відпочинку діти безкоштовно можуть покататися на атракціонах.
Існує ще одне міжнародне дитяче свято – Всесвітній день дітей, 20 листопада. Саме 20 листопада 1959 Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини.
З того моменту, як світова громадськість вперше звернула увагу на проблеми дітей, минуло багато років. Але ми і зараз з болем спостерігаємо, що на початку ХХI століття багато дітей страждають від недоїдання, хвороб та бездомності. У День захисту дітей  влаштовують свята і благодійні заходи для дітей, але вже другого червня забувають, що діти потребують уваги не раз на рік, а постійно. Діти цілком залежать від нас, потребують нас і довіряють нам.
Діти складають приблизно 20-25% населення в кожній країні. У різних країнах вони піддаються різним небезпекам, від яких їх необхідно захищати. В розвинених країнах - це негативні наслідки пристрасті до телевізора, комп'ютера, телефона (проведені серйозні дослідження продемонстрували, що діти схильні копіювати в життя ті жорстокі дії, які бачать на екрані або під час комп'ютерних ігор). В Японії основну небезпеку вбачають у руйнуванні традиційних методів виховання і все більш широкому проникненні західних звичок і форм поведінки.  В країнах Африки і Азії дітям загрожують голод, СНІД, неграмотність і військові конфлікти.
У Міжнародний день захисту дітей прийнято замислюватися над нестабільністю в світі, проявляти турботу і підтримку дітям, які опинилися у важкій ситуації за волею долі або з вини дорослих. Гаслом таких зустрічей і дій повинні бути слова «Чужих дітей не буває»!
Мирного неба над головою і щасливого дитинства всім дітям на Землі!


Берегите своих детей,
Их за шалости не ругайте.
Зло своих неудачных дней
Никогда на них не срывайте.
Не сердитесь на них всерьез,
Даже если они провинились,
Ничего нет дороже слез,
Что с ресничек родных скатились.
Если валит усталость с ног
Совладать с нею нету мочи,
Ну а к Вам подойдет сынок
Или руки протянет дочка.
Обнимите покрепче их,
Детской ласкою дорожите
Это счастье ? короткий миг,
Быть счастливыми поспешите.
Ведь растают как снег весной,
Промелькнут дни златые эти
И покинут очаг родной
Повзрослевшие Ваши дети.
Перелистывая альбом
С фотографиями детства,
С грустью вспомните о былом
О тех днях, когда были вместе.
Как же будете Вы хотеть
В это время опять вернуться
Чтоб им маленьким песню спеть,
Щечки нежной губами коснуться.
И пока в доме детский смех,
От игрушек некуда деться,
Вы на свете счастливей всех,
Берегите ж, пожалуйста, детство!

За матеріалами:

http://vseprazdnichki.ru/den-zashhity-detej

Немає коментарів:

Дописати коментар