четвер, 1 вересня 2016 р.

День знань: чому навчальний рік розпочинається 1 вересня


Перше вересня для мільйонів людей не просто початок осені. Для всіх учнів, студентів, їхніх батьків, для вчителів і викладачів це справжнє свято — День знань. З цього дня починається офіційний навчальний рік у всіх навчальних закладах країни. 

 Але чому ж новий навчальний рік розпочинається саме в цей день?   

Офіційно День знань почали відзначати в СРСР з 1984 року. До того, як День 1 вересня отримав статус державного свята, він був навчальним днем. Він починався з урочистої лінійки, потім проводилися звичайні уроки.
Однак ця традиція виникла ще задовго до СРСР і має досить просте пояснення.
З прийняттям християнства на Русі було запроваджено Юліанський календар, за яким Новий рік починався 1 березня, що за переданням відповідало даті творення світу. Пізніше Новий рік було перенесено на 1 вересня. Відповідно і новий навчальний рік розпочинався з нового календарного року, тобто з 1 вересня.
В 1699 році Петро Перший видав указ про перенесення Нового року на 1 січня, щоб не відрізнятися від країн Європи. Так вийшло, що 1699 рік тривав всього 4 місяці - з 1 вересня по 1 січня, тому навчальний рік вирішили продовжити.
До речі, в Японії перший день навчання починається в квітні, і пов'язано це з початком цвітіння сакури. Закінчується навчальний рік в березні наступного календарного року.
В Австралії День знань відзначають в лютому, а в Німеччині - в середині жовтня. В Іспанії дата варіюється в залежності від термінів збирання врожаю. У США взагалі немає конкретної дати початку занять в школах - вона визначається кожним навчальним закладом окремо і носить локальний характер.
Після закінчення святкової лінійки починається перший урок, який традиційно присвячується визначним датам в історії країни. Перший урок 2016-2017 н.р., присвячений 25-ій річниці незалежності України. В групі №16 «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування; машиніст холодильних установок» урок відбувся у формі подорожі «машиною часу». На кожній зупинці на учнів чекала цікава інформація з історії нашої країни та певне завдання, яке учні залюбки виконували, показуючи свої гарні знання  історії України, національних символів, карти України, історії рідного міста. Підсумовуючи згадане на уроці, намагалися відповісти на запитання «За що ми любимо нашу неньку-Україну? Чим пишаються українці?». Найзворушливішим для нас стало те, що як би довго не лунала відповідь, але знову і знову учні поверталися до цих питань навіть після закінчення уроку, щоразу згадуючи і додаючи щось і ще…Нам є чим пишатися! Ми любимо нашу Батьківщину і віримо в її довге і щасливе майбутнє.

Використано матеріали сайту https://uk.wikipedia.org/wiki

Немає коментарів:

Дописати коментар