субота, 29 серпня 2015 р.

Законы памяти

 
v  Закон интереса. Интересное запоминается легче.
v  Закон осмысления. Чем глубже осознать запоминаемую информацию, тем лучше она запомнится.
v  Закон установки. Если человек сам себе дал установку запомнить информацию, то  запоминание произойдёт легче,тоесть важно правильно мотивировать студента.
v  Закон действия.  Информация, участвующая в деятельности (т.е. если происходит применение знаний на практике) запоминается лучше.
v  Закон контекста. При ассоциативном связывании информации с уже знакомыми понятиями новое усваивается лучше.
v  Закон оптимальной длины ряда.  Длина запоминаемого ряда для лучшего запоминания не должна намного превышать объём кратковременной памяти.
v  Закон края.  Лучше всего запоминается информация, представленная в начале и в конце.
v  Закон повторения. Лучше всего запоминается информация, которую повторили несколько раз.
v  Закон незавершённости.  Лучше всего запоминаются незавершённые действия, задачи, недосказанные фразы и т.д.
     
Источник: http://englishtown-anapa.ru/

понеділок, 24 серпня 2015 р.

З днем народження, моя держава, з святом тебе добрим і святим

     Україна! Скільки глибини у цьому слові… Це наша рідна країна, Батьківщина, найрідніша, наймиліша, найкраща країна на землі. 
     Це та земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Це країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, однією з наймелодійніших у світі мовою, чарівною піснею, мудрими, талановитими людьми. Це золото безмежних полів і бездонна синь зачарованих небес. Тихі плеса річок, сині очі озер і ставків. Це крик чайок над морем, безмежні степи і ліси, зелені долини і Карпатські верховини, біленькі полтавські хати і велич міських краєвидів. Це країна з найбагатшими в Європі природніми ресурсами і родючими чорноземами. Країна, яка стала рідною домівкою для людей різних національностей.
     Різні часи були в історії нашої держави, часи розквіту і занепаду, повстаннь, війн і перемог, злуки і тотальної роздробленості… Але все зумів пережити сильний і мужній наш народ. Через роки, силу і наполегливість нарешті здійснилась віковічна мрія – жити у власній, незалежній державі!
     Історія українського державотворення має тисячолітню історію. Віддавна на території України існували держави скіфів, сарматів готів, Грецькі міста-держави і Північному Причорномор’ї та інших народів, але відправним пунктом української державності й культури вважається Київська Русь ІХ – ХІІІ століття. Після монгольської навали її спадкоємцем стало Галицько-Волинське князівство, але воно було поглинуте сусідніми Литвою та Польщею. Наступним етапом стало формування Української національної держави та її розвиток у період національно-визвольної війни 1648-1654 pp. під проводом Богдана Хмельницького, результатом війни стало заснування в Україні козацької держави Війська Запорозького. Але через міжусобиці вона опинилася розділеною між Польщею та Росією. У ХVIII столітті козацька автономія була остаточно ліквідована російським царатом. 
     Під час української революції початку ХХ століття постало декілька національних держав: Українська Народна Республіка, Українська Держава, Західноукраїнська Народна Республіка. 22 січня 1918 IV Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Проте внаслідок поразки українських визвольних змагань 1917–1921 років ці держави були анексовані сусідами: Радянською Росією, Польщею, Румунією і Чехословаччиною. Більшовиками була створена Українська Радянська Соціалістична Республіка, яка 1922 року увійшла до складу Радянського Союзу. В ході Другої світової війни до УРСР була приєднана Західна Україна, а 1954 року — Крим. УРСР у складі Союзу РСР, незважаючи на проголошену і закріплену конституцією суверенність, залишалася економічно, політично та ідеологічно залежною від союзного центру.
     На рубежі 80-90-х років XX ст. в Україні сталися епохальні історичні події. В умовах глибокої соціально-економічної і політичної кризи в республіці розпочався і одержав подальший розвиток процес демократизації соціально-економічного та державно-правового ладу. Вперше за 70 років були проведені демократичні вибори в органи державної влади. Розпочався процес згортання командно-адміністративної системи. 16 липня 1990 p. була прийнята Декларація про державний суверенітет України, а 24 серпня 1991 р.- Акт проголошення незалежності України. На політичній карті світу з'явилася нова незалежна країна, визнана майже 140 державами.
      Здобувши незалежність, народ України розпочав активну діяльність по створенню своєї демократичної правової держави.Проголошення незалежності стало для України закономірним і логічним завершенням непростого процесу творення власної держави. 
     Ми стали свідками цієї визначної для українського народу події, ми є майбутнім України, і хоча нам буває важко, будьмо гідними своїх предків, поважаймо свій народ, його мелодійну мову і культуру, любімо свою рідну землю, свою Батьківщину. З Днем Незалежності!

субота, 22 серпня 2015 р.

“Наш стяг – пшениця у степах під голубим склепінням неба”

23 серпня в Україні відзначається велике державне свято — День прапора України.

Державний Прапор – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Це стяг правильної геометричної (частіше прямокутної) форми із спеціальним забарвленням. Кольори прапора відбивають національні традиції, які ідентифікують певну територію протягом тривалого історичного періоду. Опис державного прапора фіксується в законодавчому порядку, здебільшого в конституції. Традиційно прапори країн світу мають прямокутну форму, виключенням є тільки прапор Непалу. Прапори Ватикану й Швейцарії квадратні. Вивченням прапорів займається наука вексилологія.
Походження сучасного прапора бере витоки ще з доісторичних часів. Для успішного полювання на великих тварин люди об'єднувались у  групи і вибирали ватажка, який повинен був розумно управляти ними. Цікавим є те, що прототип першого прапора, який називається «вексилоїд» виступав як один із символів влади такого ватажка. Для того, щоб відрізнятись від решти, та в знак довіреної йому влади, цей лідер носив спеціальний головний убір та тримав довгу обдекоровану палицю—жезл, на вістрі якого містився його родовий символ, інколи для декорації до нього добавляли шматочки тканин. Коли виникала необхідність зібратись всім разом, чи при появі загальної небезпеки, такий жезл виконував ще й іншу функцію. Видимий здалеку, він вказував на місце збору. А пізніше, під час бою з ворогом, вістря такого прото-прапора вказувало на напрямок атаки.
Продовження історії розвитку прапора відбулось в часи Стародавнього Китаю, коли там винайшли технологію виготовлення шовку - прапор отримав такий зовнішній вигляд, яким ми його знаємо сьогодні. Для різних сигнальних функцій почали використовувати прапор — шматок шовкової тканини, прикріпленої до жердини, полотнище такого прапора було більш видиме з великої відстані, до того ж його легше було носити. З Китаю такий прапор поширився до  Монголії, Японії, Індії, Персії, Південно-східньої Азії, Стародавньої Греції, згодом до Римської Імперії та Європи.
У середні віки прапори використовувались в якості символів для численних знатних родів, монархій та князівств, виробничих гільдій, міст, релігійних утворень, військами - для ідентифікації на полі бою та подавання тактичних команд. У мореплавстві прапор застосовувався для різноманітних сигнальних систем, вказував на національну приналежність судна. Це стало юридичною нормою. В процесі свого розвитку прапори, що використовувались на кораблях еволюціонували зрештою на військово-морські та національні прапори, що існують сьогодні.
З появою централізовані армії, прапори перетворились в засіб ідентифікації не лише національної приналежності військових, але й були символами окремих військових формувань. Національний прапор та прапор військового підрозділу став потужним джерелом виховання почуття патріотизму та підняття військового духу. Військові прапори перетворились в об'єкти захоплення та захисту. То ж, прапори військових підрозділів почали несли в собі підвищену особисту небезпеку для тих, хто їх носив. Через це під час Першої Світової Війни військові прапори забрали з поля битви. З тих пір прапори військових підрозділів використовують лише під час церемоній.
Етнічний прапор - це прапор, що є символом певного народу або етнічної групи., використовуються національно-культурними організаціями та національно-визвольними рухами. Вони можуть бути ідентичними прапорам національних автономій цих народів, їхніх історичних держав або районів їхнього проживання, а після здобуття незалежності - ставати державними прапорами.
В усі віки і в усіх народів державний прапор був однією з найвищих і шанованіших святинь. Прапор символізував єдність земель і племен; консолідував міста і краї в державу, а духовно й історично близькі етноси – в націю. Під прапором воїни вирушали в похід, з прапором виступали на захист своєї батьківщини, прапор символізував стабільність держави й урочистість всенародних подій і свят. Заради цього клаптика тканини люди віддавали своє життя.    Гідність прапора захищається як в самій країні, так і за її межами. Зневага до прапора розглядається як посягання на честь нації та держави і є злочином.
Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору. Значення цих кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.
Жовто-блакитні барви також мають давню історію. Синій здавна символізує чисте, мирне небо, а жовтий — символ праці і достатку — це колір хлібного лану. Жовтий і синій кольори є поєднанням головних символів життя — золотого сонця у синьому космосі. Це вогонь і вода, чоловіче та жіноче начала. Сполучення синього та жовтого кольорів — одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів усіх континентів. У Київській Державі його використовували ще до прийняття християнства. У др. пол. ХІІІ ст. з’явився  герб Галицько-Волинського князівства - золотий лев в синьому полі. Жовто-блакитними кольорами обрамлялися герби майже всіх міст Київщини й України. З XVIII ст. полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького вироблялися з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносився хрест, зорі, зброя, постаті святих.  Жовто-блакитний прапор був символом боротьби за національні й соціальні права українського народу, у ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі. Після здобуття Україною незалежності синьо-жовтий прапор став Державним Прапором України, одним з трьох символів країни, втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії й сьогодення.

Синій, як море, як день, золотий —
З неба і сонця наш прапор ясний.
Рідний наш прапор високо несім!
Хай він, уславлений, квітне усім!
Гляньте, на ньому волошки цвітуть,
Гляньте, жита в ньому золото ллють.
З жита й волошок наш прапор ясний.
З неба і сонця, як день весняний.
(О. Олесь)

Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р.
День Державного Прапора України відзначається щорічно 23 серпня. Встановлено указом Президента України Л. Кучми № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. «…На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…»  Цей указ було доповнено Указом Президента України В. Ющенка № 602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів.

За мателіалами: https://uk.wikipedia.org

пʼятниця, 14 серпня 2015 р.

30 неймовірних фактів про Україну

Сотні видатних українців були та залишаються творцями світової історії. Художники та науковці, політики та композитори, актори та письменники – всі вони дають нам можливість за кордоном чи в себе вдома з гордістю сказати: "Я – українець!"
Найбільша країна, що знаходиться в Європі. Країна, що займає 0,41% світової території суші, в якій мешкає 0,85% населення планети та яка приносить 0,20% світового валового національного продукту.
Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі.
Країна, яка входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна та разом із Францією, Німеччиною та США є одним з найбільших виробників цукрового буряка.
Наша країна входить до сімки найпотужніших у світі виробників рослинної олії, свинини, цукру та картоплі.
Перші в світі
Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю — Ан-225 «Мрія». Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі «Мрія» виконує комерційні вантажні перевезення.
Автор першої в світі Конституції – український політичний і громадський діяч Пилип Орлик. 5 квітня 1710 р. його обрали гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі — тільки в 1791 р.
Перший рамковий вулик винайдено в Україні у 1814 р. Петром Прокоповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг).
В Україні найбільші в світі запаси марганцевої руди – 2,3 млрд т, або близько 11% від усього світового запасу.
Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів у світі. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще у 1598 р., Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині.
Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія (1615 р.).
Перша гасова лампа винайдена у м. Львові працівниками аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом у 1853 р. Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасовою лампою. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, винахід був відзначений там спеціальною грамотою.
Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 місцях по всьому світові.
Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі. Вона проходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували в 1960 р., однією з перших. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні схованки для політичної верхівки.
Український духовий інструмент трембіта — найдовший духовий музичний інструмент у світі.
Найдовший тролейбусний маршрут в світі складає 86 км, а проходить він у Криму між Сімферополем та Ялтою.
Найкоротша головна вулиця серед усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найгарніших – Хрещатик у Києві. Її довжина всього 1225 м.
Найдавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: у с. Межиріччя Рівненської області. Їм близько 14,5-15 тис. років. Мапу вибито на кістці мамонта.
Український «Південмаш» (м. Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».
Унікальні факти в Україні
Першим вищим навчальним закладом в Україні була Острозька колегія, що була заснована у м. Острог князем Костянтином Острозьким у 1576 р. Тоді це були єдині вищі навчальні заклади у східнослов’янському світі.
Найдовша печера України носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м протяжністю 216 км. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю взагалі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.
В Україні, в містечку Рахові, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи.
Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області.
Українці зробили найбільший у світі келих для шампанського об’ємом в 56,25 л. Як пити шампанське з такого келиха, поки незрозуміло, але це ще один офіційний світовий рекорд Гіннесса від українців.
Третій найвідвідуваніший у світі Макдональдс знаходиться в Києві біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє до п’ятірки найбільш жвавих Макдональдсів світу.
Територією України пролягав один з найбільших історичних транспортних шляхів — «шлях із варяг у греки» — система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3 тис. км, що пов’язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним. Протягом усієї давньої історії Україна-Русь виступала мостом між світами Східної Європи і Давнім Сходом, Європою античною, візантійською і латинською.
Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України належить до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень.
Цікаві історії / особистості
Пабло Пікассо був у захопленні від робіт української художниці Катерини Білокур (1900-1961). Коли в 1954 р. він побачив її роботи на виставці, то сказав, що вони геніальні і порівняв Катерину Білокур з відомою всьому світові художницею Серафін Луіс.
Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtub різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.
Під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 рр. командир одного з загонів бурів, українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 р. Юрій працював в уряді Української Народної Республіки. В 1943 р. Юрій Будяк помер в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали Вінстон Черчилль.
На момент проголошення незалежності в Україні налічувалося 19,4 млн свиней. Сьогодні їх удвічі менше — 8,3 млн. Не дивлячись на репутацію салоїда, середньостатистичний українець з’їдає всього 18 кг свинини на рік. Це втричі менше, ніж звичайний німець.
В Україні поблизу Нікополя, на косі біля р. Лапінки, на одному з рукавів Дніпра можна побачити, а точніше почути явище, що рідко зустрічається у світі, — співучі піски. «Спів» цих, мабуть, найдивніших пісків чути після дощу, коли верхній шар злипається і утворює крихку кірку. Крокуючи нею, можна почути звуки, подібні до свисту повітря, випущеного з автомобільної камери.
В містечку Бердичів (Житомирська область) в костелі Святої Варвари 14 березня 1850 р. місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. У цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, який крім написання музики також керував роботами з реставрації тамтешнього органу.
Олешківська пустеля
Одна з найбільших пустель Європи знаходиться саме в Україні.
Олешківські піски складаються із безмежних барханів (тутешні мешканці називають їх «кучугурами») висотою близько 5 м з негустою рослинністю. Знаходяться ці піски у Цюрупінському районі (стара назва Цюрупінська – Олешки), за 30 км на схід від м. Херсон. Дніпровські піски існували здавна, але Олешківська пустеля у нинішньому своєму вигляді з’явилася порівняно нещодавно: через випасання величезних отар овець у ХІХ ст., які знищили траву, звільнилися піски, а вітрова ерозія дала їм можливість розширюватися.
Олешківські піски за температурним режимом та кількістю опадів можна швидше віднести до напівпустель. Влітку пісок нагрівається до 70 градусів. Трапляються тут піщані бурі.
В пустелі на глибині 300-400 м існує прісне підземне озеро з дуже смачною водою. Проте науковці дослідили, що масштабно добувати звідси воду не можна, оскільки рівень води знизиться, і ліси, які насаджені довкола пустелі, не зможуть стримувати піски. До найближчого населеного пункту – близько 7 км.
Раніше в Олешківських пісках знаходився військовий полігон, на якому відпрацьовували бомбування льотчики з країн Варшавського договору. У зв’язку з цим було обмежено наукове дослідження регіону. І зараз у пісках знаходиться значна кількість снарядів, що не розірвалися.
Музика душі
Українські народні пісні спонукали багатьох композиторів до написання світових музичних шедеврів
В основі композиції Summertime — арії, яку написав Джордж Гершвін у 1935 р. для опери «Поргі та Бесс», однієї з найвідоміших пісень у світі — лежить українська колискова «Ой, ходить сон коло вікон». Цю композицію Гершвін почув у Нью-Йорку у виконанні Українського Національного Хору під керівництвом Олександра Кошица. Почув — і написав одне з найгеніальніших і найвідоміших джазових творінь. З моменту написання композиції її виконали безліч виконавців, але найвідомішим лишається Summertime у виконанні Луї Армстронга, Елли Фіцджеральд, а також Чарлі Паркера.
 Українська оперна співачка Соломія Крушельницька у 1890-х роках співала на сценах найвідоміших театрів світу: Італії, Іспанії, Франції, Португалії, Польщі, Автстрії, Аргентини, Росії, Чилі. 
Найкрутіший українець
Українського пауерліфтера Дмитра Халаджі внесено до Книги рекордів Гіннесса, як автора більш ніж двох десятків рекордів.
  • 2005 р. — дворазовий рекордсмен книги рекордів Гіннесса: 1 — «Камінь Бібона» (підняв мізинцем однієї руки камінь вагою 152 кг); 2 — «Чортова кузня» (поклав на груди 3 бетонних блоки вагою 700 кг, які були розбиті кувалдами, лежачи на цвяхах).
  • 2005 р. — рекордсмен книги рекордів Росії (підйом лівою рукою вгору двох гирь вагою 122 кг; забивання цвяхів у дошку товщиною 4 см голою рукою на час — 15 цвяхів за 1 хвилину).
  • 2006 р. — рекордсмен книги рекордів України та Росії («Хрест»: утримання на витягнутих в сторони руках гирь вагою по 64 кг протягом 4 секунд — так званий «тест Піддубного»).
  • 2006 р. — встановлено 7 світових рекордів на Всесвітньому гирьовому марафоні в Мінську («Хрест Гокеншміта» — 7 раз порушено на мізинця з гирями по 32 кг; «Хрест Гокеншміта» — 1 раз порушено на мізинця з гирями по 48 кг; жим правою рукою двох гирь загальною вагою 92 кг, 8 повторень; жим двома руками чотирьох гир загальною вагою 112 кг, 15 повторень; підйом однією рукою ваги 110 кг вгору і жим другою — 48 кг; жонглювання 80-кілограмовою гирею на 5 кидків; поштовх на мізинці однієї правої руки людини вагою 110 кг на 20 повторень).
  • 2006 р. — 2 рекорди для книги рекордів України: кидок на шию штанги вагою 150 кг (одне повторення) і штанги в 50 кг на 51 повторення.
  • 2006 р. — 3 рекорди для книги рекордів України: 1) згинання арматурного прута діаметром 23 мм і довжиною 120 см зубами, 2) забивання голою рукою 5-ти цвяхів у дошку діаметром 4 см через лист бляхи 0,7 мм, 3) поштовх лівою рукою двох людей загальним вагою 147 кг, 3 повторення.
  • 2007 р. — рекорд Книги рекордів України — підняв трубу вагою 860 кг, а через 10 хвилин — ще одну, 1022-кілограмову. Тим самим він побив 300-літній світовий рекорд британця Томмі Тофіана, який підняв три бочки з водою загальною вагою 800 кг.
Троянда у волосі
Волосина просвердлена по довжині та відполірована зверху і всередині до прозорості. У середину волосини вставлено виготовлену гілочку троянди, товщина якої 0,05 мм.
Українець Микола Сядристий хоч і не Лівша, але підкував блоху та зробив ще величезну кількість неймовірних витворів мистецтва. Творчість цього майстра затвердила у світі появу нового поняття – «мікромініатюра», якого раніше не було ні в енциклопедіях, ні у словниках. Мистецтво Миколи Сядристого обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження серед глядачів різних країн світу. Найбільш повно його твори представлені в Московському політехнічному музеї, у постійній експозиції мікромініатюр в Києво-Печерському заповіднику і в Музеї мікромініатюр в Князівстві Андорра.
Чудо світу
У Чорному морі виявили єдину в світі підводну річку
Британські вчені знайшли на дні Чорного моря єдину в світовому океані підводну річку. Це відкриття зробили вчені з університету англійського м. Лідс, які проводили тут наукові дослідження. З’ясувалося, що довжина річки становить 37 морських миль, ширина – більше півмилі, а швидкість течії води – 4 милі на годину (близько 7,5 км/г). Було також відзначено, що річка переносить колосальні обсяги води – 22 тис. кубічних метрів на секунду. Якщо б ця річка перебувала на суші, то, посідала б шосте місце в світі за цим показником. Водний потік утворений проникненням через протоку Босфор більш солоної води Мармурового моря в менш солоне середовище Чорного моря. Таким чином, вода в річці відрізняється високою концентрацією солі.
Джерело: Золочів.нетhttp://tsikave.ostriv.in.ua/publication/code-69909236278E5/list-146B6919727

Для допитливих

Правові колізії 

У 1540 році в іспанському місті Гірман пройшов судовий процес. Підсудну визнали винною у псуванні виключно цінного гобелена вартістю  в 10000 мараведі. Злочинницю засудили до смертної кари шляхом відрубування голови. Та оголосили, що її родичі й одноплемінники назавжди виганяються з королівства. Хто ця злочинниця?
 (Моль. Це вона зжерла гобелен).

Dumb laws

Практично в кожній країні світу існують безглузді за своєю суттю закони (так звані "dumb laws"). Наприклад, в будівлі Парламенту Великобританії заборонено вмирати, в штаті Техас не можна стріляти по бізонах з другого поверху готелю, а в Лос-Анжелесі заборонено облизувати жаб. Насправді, в свій час багато з цих законів мали свою першопричину і логіку. Тільки от з часом втратили свою актуальність і сенс, але на папері залишилися. 
     Важливо те, що всі наведені тут закони — і смішні, і жорстокі продовжують діяти, і кожний з них, якщо є в цьому потреба, може бути витягнутий на світ божий. Крім того, деякі з приведених "дурних" законів непогано було б використовувати в нашій практиці — наприклад, заборони смітити на вулицях під загрозою величезного штрафу або тюремного ув'язнення перетворили столиці Сінгапуру і Таїланду на одні з найчистіших міст cвіту.
  • У Таіланді вам доведеться заплатити штраф, сума якого складає 600 доларів США, якщо вас затримають за те, що ви викинули жувальну гумку на тротуар. Якщо у вас не буде грошей для того, щоб заплатити штраф, вас можуть посадити у в'язницю. Наступати на будь-які монети і банкноти національної валюти є правопорушенням.
  • У Франції забороняється здійснювати посадку літаючих тарілок у виноградниках на всій території Франції, а для власників свиней протизаконним є називати порося "Наполеоном".
  • У Китаї рятувати тонучу людину протизаконно, оскільки це є втручанням в його долю, за ще одним законом  для того, щоб студентові дозволили відвідувати коледж, він повинен бути розумним.
  • В Індії протизаконним є залишати більше 5 щурячих шерстинок або шматочків посліду на кілограм рису, пшениці, кукурудзи або крупи.
  • В Канаді кожна п'ята пісня, що звучить на канадському радіо, повинна бути у виконанні громадянина Канади, тому пісні Селін Діон і Брайана Адамса можна дуже часто почути в ефірі. Платити за річ, яка коштує 50 центів, використовуючи тільки монети вартістю по пенні (1 цент), протизаконно.
  • В Ізраїлі для їзди на велосипеді необхідні водійські права.
  • У Лондоні бити дружин можна тільки після дев'яти годин вечора, щоб не заважати криками сусідам. 
  • У місті Калгарі протизаконно запалювати фейєрверки і грати в сніжки без дозволу з боку міської ради.
  • В місті Едмонт всі велосипедисти, перш ніж зробити поворот, зобов'язані вказати на це рукою. При цьому вони постійно повинні тримати обидві руки на кермі.
  • А у місті Біконсфілд правопорушенням вважається використання більше двох кольорів при фарбуванні будинку.
  • Закони штатів США 
  • Коннектікут. Поліція не має права зупиняти вас за їзду на велосипеді зі швидкістю понад 65 миль в годину. Маринований огірок повинен бути пружним, щоб бути визнаним таким офіційно
  • Делавер. Протизаконно намагатися закласти в ломбард власний протез.
  • Індіана. Розкривати консервні банки за допомогою вогнепальної зброї протизаконно. Всі знають, що число Пі рівне 3,1415, але в Індіані значення числа Пі складає 4. Громадянам забороняється відвідувати театр або кіно, а також їздити в трамваї протягом 4 годин після того, як вони їли часник.
  • Айова. Відповідно до закону поцілунок може тривати не більше 5 хвилин.
  • Массачусетс. Люди, присутні на поминках, мають право з'їсти не більше трьох сендвічів. Хропіння є порушенням закону, за винятком випадків, коли всі вікна в спальні закриті і замкнуті належним чином.
  • Міссурі. Будь-яке місто може ввести податок на склад оркестру, якщо в цьому оркестрі мер грає на малій флейті і кожен музикант уміє їсти горох за допомогою ножа.
  • Нью-Джерсі. "Несхвально дивитися" на офіцера поліції вважається протизаконним. Затримувати голуба, що повертається додому, або заважати його польоту протизаконно.
  • Оклахома . У Оклахомі протизаконним вважається відкушувати від чужого гамбургера. Люди, які кривляються собакам, можуть бути оштрафовані і ув'язнені.
  • Пенсільванія. Спеціальний указ про чистоту забороняє домогосподаркам ховати бруд і пил під килим в своєму будинку. Порушенням закону є мешкання більше 16 жінок в одному будинку одночасно, оскільки це припускає існування борделя. Проте до 120 чоловіків можуть проживати разом, і це не вважається протизаконним. Автомобілі, які їдуть по дорогах штату вночі, кожну милю повинні вистрілювати ракету в повітря і чекати 10 хвилин, щоб дорога розчистилася. Якщо водій бачить стадо коней, він зобов'язаний з'їхати на узбіччя дорогі і накрити машину ковдрою або чохлом, які були спеціально розфарбовані для того, щоб замаскувати автомобіль. У випадку якщо кінь відмовляється проходити мимо автомобіля на дорозі, власник автомобіля зобов'язаний розібрати його і заховати частини в кущах.
  • Теннессі . Жінкам забороняється водити машину, за винятком випадків, коли перед автомобілем йде або біжить чоловік, що розмахує червоним прапорцем, щоб попередити пішоходів і інших водіїв про небезпеку.
  • Техас. Протизаконно доїти чужу корову або писати на ній фарбою. Енциклопедія "Британіка" заборонена, оскільки вона містить рецепт для приготування пива в домашніх умовах.
  • Вашингтон. Закон, покликаний скоротити число злочинів, свідчить: "Будь-який водій, що має злочинні наміри, зобов'язаний при в'їзді в місто зупинитися і по телефону повідомити про них начальникові поліції". Протизаконно наносити на прапор США візерунок в горошок. Протизаконно вдавати, що твої батьки багаті.
    Закони міст
  • Уотербері (Коннектикут). Косметологам забороняється бурмотіти, наспівувати і насвистувати при роботі з клієнтом
  • Стерлінг (Колорадо). Котам дозволяється вільно бігати тільки в тому випадку, якщо у них є задні габаритні вогні.
  • Льюіс (Делавер).  Вступ до шлюбу на парі є законною підставою для розірвання подібного шлюбу.
  • Чікаго (Ілінойс) . Тварин також можуть посадити у в'язницю. Мавпа провела у в'язниці п'ять днів за крадіжку з магазину.
  • Джольєт (Ілінойс). Жінку можуть заарештувати за те, що вона приміряє в магазині більше шести суконь за один раз.
  • Кенілворт (Ілінойс) . Півні, які збираються кукурікати, повинні відійти від житлових будинків на відстань 300 футів, кури — на відстань 200 футів.
  • Натома (Канзас) . Протизаконно практикуватися в метанні ножів, використовуючи як мішень чоловіків, що носять костюми в смужку.
  • Портленд (Мен). У людини, що йде по вулиці, шнурки повинні бути зав'язані
  • Рамфорд (Мен). Мешканцям забороняється кусати домовласників.
  • Міннеаполіс (Міннесота). Людину, винну в подвійній парковці, слід закувати в кандали і тримати на хлібі і воді.
  • Клівленд (Огайо).Закон забороняє ловити мишей без мисливської ліцензії. Жінкам забороняється носити лаковані туфлі, оскільки чоловіки можуть побачити в них віддзеркалення нижньої білизни.
  • Клінтон Каунті (Огайо). Людина, що притулилася до громадської будівлі, може бути оштрафована.
  • Оксфорд (Огайо). Для жінки протизаконним вважається знімати одяг перед портретом чоловіка.
  • Полдінг (Огайо). Поліцейський має право укусити собаку, щоб примусити її замовкнути.
  • Кламат-Фолс (Орегон). Забороняється свистіти під водою. Забороняється кататися на роликах в суспільних туалетах.
  • Аллентаун (Пенсільванія) . Всі пожежні гідранти слід перевіряти за годину до пожежі.
  • Річмонд (Віргінія). Кидати монету в ресторані, щоб з'ясувати, хто платитиме за каву, протизаконно.
  • Расин (Вісконсін) . Забороняється будити сплячих пожежників.
  • Сент-Круа (Вісконсін). Жінкам забороняється носити одяг червоного кольору в громадських місцях.
Як відомо, незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення. Тому перш, ніж відправитися в подорож в будь-яку країну, ознайомтеся з її законами. 

Почему у Фемиды завязаны глаза?


Фемида – вторая супруга Зевса, в древнегреческой мифологии богиня правосудия. По традиции она изображается с весами в левой руке, с мечом – в правой, сама стоит на толстой книге (свод законов, знаний и человеческой мудрости), а на глазах – повязка. Весы символизируют справедливость и взвешенность решений, меч - символ защиты права. Меч без весов, писал Перикл, есть голос насилия, весы без меча — бессилие права. Меч богини - обоюдоострый, поскольку закон не только карает, но и предупреждает. Изображения мечей присутствует и на отличительных знаках работников правоохранительных органов.

Повязка символизирует беспристрастность. Именно ей древние греки показывают, что Фемида не обращает свое внимание на второстепенные причины. Для нее все равны, не должно быть избранных, будь это бедняк или богатый человек. Для нее важны документы, слова, факты. Глаза завязаны еще и потому, что все то, что она увидела бы, отвлекало бы ее от раздумий. Кроме того, всем своим видом статуя олицетворяет неподкупность. 

За матеріалами:
http://tut-cikavo.com/smishni-zakoni
http://tsikave.ostriv.in.ua/publication/code-14BF9E2FEF54A/list-15BAAFC9B27