понеділок, 24 серпня 2015 р.

З днем народження, моя держава, з святом тебе добрим і святим

     Україна! Скільки глибини у цьому слові… Це наша рідна країна, Батьківщина, найрідніша, наймиліша, найкраща країна на землі. 
     Це та земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Це країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, однією з наймелодійніших у світі мовою, чарівною піснею, мудрими, талановитими людьми. Це золото безмежних полів і бездонна синь зачарованих небес. Тихі плеса річок, сині очі озер і ставків. Це крик чайок над морем, безмежні степи і ліси, зелені долини і Карпатські верховини, біленькі полтавські хати і велич міських краєвидів. Це країна з найбагатшими в Європі природніми ресурсами і родючими чорноземами. Країна, яка стала рідною домівкою для людей різних національностей.
     Різні часи були в історії нашої держави, часи розквіту і занепаду, повстаннь, війн і перемог, злуки і тотальної роздробленості… Але все зумів пережити сильний і мужній наш народ. Через роки, силу і наполегливість нарешті здійснилась віковічна мрія – жити у власній, незалежній державі!
     Історія українського державотворення має тисячолітню історію. Віддавна на території України існували держави скіфів, сарматів готів, Грецькі міста-держави і Північному Причорномор’ї та інших народів, але відправним пунктом української державності й культури вважається Київська Русь ІХ – ХІІІ століття. Після монгольської навали її спадкоємцем стало Галицько-Волинське князівство, але воно було поглинуте сусідніми Литвою та Польщею. Наступним етапом стало формування Української національної держави та її розвиток у період національно-визвольної війни 1648-1654 pp. під проводом Богдана Хмельницького, результатом війни стало заснування в Україні козацької держави Війська Запорозького. Але через міжусобиці вона опинилася розділеною між Польщею та Росією. У ХVIII столітті козацька автономія була остаточно ліквідована російським царатом. 
     Під час української революції початку ХХ століття постало декілька національних держав: Українська Народна Республіка, Українська Держава, Західноукраїнська Народна Республіка. 22 січня 1918 IV Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Проте внаслідок поразки українських визвольних змагань 1917–1921 років ці держави були анексовані сусідами: Радянською Росією, Польщею, Румунією і Чехословаччиною. Більшовиками була створена Українська Радянська Соціалістична Республіка, яка 1922 року увійшла до складу Радянського Союзу. В ході Другої світової війни до УРСР була приєднана Західна Україна, а 1954 року — Крим. УРСР у складі Союзу РСР, незважаючи на проголошену і закріплену конституцією суверенність, залишалася економічно, політично та ідеологічно залежною від союзного центру.
     На рубежі 80-90-х років XX ст. в Україні сталися епохальні історичні події. В умовах глибокої соціально-економічної і політичної кризи в республіці розпочався і одержав подальший розвиток процес демократизації соціально-економічного та державно-правового ладу. Вперше за 70 років були проведені демократичні вибори в органи державної влади. Розпочався процес згортання командно-адміністративної системи. 16 липня 1990 p. була прийнята Декларація про державний суверенітет України, а 24 серпня 1991 р.- Акт проголошення незалежності України. На політичній карті світу з'явилася нова незалежна країна, визнана майже 140 державами.
      Здобувши незалежність, народ України розпочав активну діяльність по створенню своєї демократичної правової держави.Проголошення незалежності стало для України закономірним і логічним завершенням непростого процесу творення власної держави. 
     Ми стали свідками цієї визначної для українського народу події, ми є майбутнім України, і хоча нам буває важко, будьмо гідними своїх предків, поважаймо свій народ, його мелодійну мову і культуру, любімо свою рідну землю, свою Батьківщину. З Днем Незалежності!

Немає коментарів:

Дописати коментар