четвер, 27 жовтня 2016 р.

Ціна перемоги


Дати…Вони відлічують роки, сумні і радісні події в історії світу, країни, окремої людини. Саме вони змушують зупинитися, відірватися думками від щоденних турбот. Згадати. Проаналізувати. Замислитися.
Багато пам’ятних дат щороку нагадують нам про страшні, далекі події однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті Другої світової. Війни, яка принесла з собою безліч трагедій, віроломства, зруйнованих доль.  28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників.
В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. Свято встановлене відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року та покликане вшанувати героїчну жертовність Українського народу в Другій світовій війні.
Друга Світова війна розпочалася для України 1 вересня 1939 року із бомбардувань Львова силами Люфтваффе, пізніше частини вермахту увійшли до Галичини. 22 червня 1941 р. розпочалася війна між ІІІ Рейхом та СРСР, в результаті чого до кінця року більша частина України була окупована німецькими військами. Весь український народ піднявся на захист своєї Батьківщини. Країна перетворилася на величезний бойовий табір, охоплений єдиним поривом розбити ворога, вигнати його з рідної землі, знищити фашизм.
У грудні 1941 – січні 1942 рр. радянські війська організували перший великий контрнаступ на території України, але були зайняті лише незначні ділянки в Криму та під Барвінковим. Спроба в навесні 1942 року розвинути попередній успіх призвела в Криму та під Харковом до двох катастрофічних поразок радянських сил та їхнього відступу аж до Волги. У результаті вся українська територія була зайнята німецькими військами.
Але визволення України почалося аж під час Сталінградської битви, яка поклала початок корінному перелому у війні на користь СРСР.
У лютому 1943 року, розвиваючи наступ після перемоги під Сталінградом, радянські війська зайняли Харків та деякі інші українські міста, але вже в березні 1943 року залишили їх внаслідок німецького контрнаступу.
Лише восени 1943 року розпочалося остаточне вигнання нацистських окупантів з України.
28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті, але боротьба на цій ділянці розтягнулася аж до 25 листопада – лише тоді нацистські окупанти були вигнані з України остаточно.
У ході визвольних операцій 1944 р. на Україні загинуло понад 3,5 млн. воїнів! Неоціненну допомогу воїнам надавали радянські партизани і підпільники, місцеве населення, працівники тилу.
Битва за визволення України тривала 680 діб і складалася з ряду великих операцій, у яких брали участь до половини живої сили і бойової техніки всіх діючих радянських Збройних Сил. Вона стала найважливішим етапом на шляху до перемоги над нацистською Німеччиною та її союзниками.
Визволивши від німецько-фашистських загарбників територію України, 1-й, 2-й, 3-й, 4-й Українські фронти взяли участь у бойових діях у Європі. Сотні тисяч солдатів і офіцерів загинули при визволенні від нацистів територій Польщі, Чехословаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії, Югославії, Австрії. Українські війська пройшли в Європі героїчним бойовим шляхом, зробивши величезний внесок в остаточний розгром нацистської Німеччини, крок до великої Перемоги над ворогом. Українці  воювали в Європі до 8 травня 1945 року та в Азії – до 2 вересня. На Батьківщині збройний спротив радянській владі тривав ще понад десятиліття.
Зазнавши в роки Другої світової війни величезних людських і матеріальних втрат, Україна зробила неоціненний внесок у перемогу над фашистською Німеччиною і її союзниками. Українці в роки Другої світової війни билися проти гітлерівської Німеччини і її союзників у складі Радянської армії, антинацистського руху Опору (на території України і окупованих країн Європи), у складі американської, канадської армій, австралійських частин.
У збройній боротьбі проти ворога брало участь понад 6 млн. українців. Кожен третій із них загинув на фронті, кожен другий із тих, що залишилися в живих, став інвалідом. Багато українців було і серед військового керівництва СРСР.  З 15 фронтів, які діяли в період радянсько-німецької війни, більше половини очолювалися маршалами і генералами - українцями за походженням. Великий внесок у перемогу зробили також працівники тилу, вчені, медики, діячі літератури і мистецтва. Перемога стала можливою тільки завдяки героїзму, мужності та відданості українського народу.
Людські втрати України у війні склали понад 10 млн. військових і цивільних осіб. Матеріальні втрати України досягли 1,5 трильйонів крб. Було зруйновано: 714 міст і містечок, 28 тис. сіл, 16 150 промислових підприємств, 18 тис, медичних закладів, 33 тис. закладів освіти... Українці продовжували зазнавати втрат і після закінчення війни, масові репресії продовжувалися до самої смерті Сталіна. На Західній Україні під час придушення національного руху за різними даними було вбито 150 тис., заарештовано 130 тис. та депортовано  понад 200 тис. осіб. до 1 млн. осіб. загинуло внаслідок організованого голоду у 1946-47 рр. в Україні. Трагічно склалася доля багатьох жителів Криму. Усе кримсько-татарське населення півострова за обвинуваченням у співробітництві з окупантами рішенням Державного Комітету Оборони (ДКО) в травні 1944 р. було примусово виселене в Середню Азію. Із загальної кількості виселених (понад 235 тис. чоловік) понад 80% були жінки і діти. Близько 50% загинули дорогою й у перші роки перебування на нових місцях проживання. Незабаром така ж доля спіткала грецьке, вірменське, а згодом і болгарське населення Криму. Тільки в роки незалежності України почалося повернення кримських татар, які залишилися серед живих, і представників інших народів на півострів.
За мужність та відвагу в боях проти загарбників понад 2070 українців було удостоєні Героя Радянського Союзу, 31 з них - двічі та один - І. Кожедуб - тричі. Партизани та підпільники України, за мужність та самовіддану боротьбу одержали майже 63,5 тис. урядових нагород із 152 тис. нагород, які одержали партизани всієї країни. Українці, які воювали з фашизмом у лавах руху Опору, одержали високі нагороди від урядів Польщі, Чехословаччини, Румунії, Угорщини, Франції, Італії тощо.
Боротьба українського народу проти німецько-фашистських загарбників дістала міжнародне визнання. Україна - повноправний член світового співробітництва в 1945р. стала співзасновницею ООН.
Нехай добром нам стеляться дороги
Нехай життя нам більше втіхи дасть,
Та знаймо, що за радість Перемоги
Заплачено мільйонами нещасть!
Мільйони людей забрала війна. Це важко усвідомити. Смерть однієї людини – це трагедія. А коли мільйони… Загиблим не болить. У живих продовжують кровоточити рани. 28 жовтня – це не просто дата. Це пам'ять і пересторога. Щоб ніколи не повторилася така страшна війна. Це наголос на тому, що немає нічого важливішого життя людини. Мирного, спокійного, щасливого життя.
Низький уклін та вічна пам'ять усім тим, хто кував цю перемогу.

Виховна година "28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників. Ціна перемоги"

За матеріалами:


вівторок, 20 вересня 2016 р.

ГОТУЄМОСЬ ДО СЬОМОГО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ «ГРИНВІЧ»


Всеукраїнський конкурс «Гринвіч» - це найпопулярніший конкурс з англійської мови в Україні.
За шість років свого існування конкурс став майданчиком для розширення можливостей та самореалізації у вивченні англійської мови для багатьох учнів в різних регіонах України. В нашому навчальному закладі конкурс проводитиметься вже вдруге.
Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч» проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 105 від 07.02.2013 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.02.2013 р. за № 319/22851, та в межах виконання програми вивчення та популяризації іноземних мов у середній школі на 2016 рік, який Указом Президента України №641/2015 оголошено роком англійської мови.
Цьогорічний конкурс «Гринвіч» відбудеться в четвер, 24 листопада 2016 року.
Стати учасниками конкурсу можуть усі бажаючі учні без будь-якого попереднього відбору. Конкурс проводиться за місцем навчання. Детальна інформація щодо правил проведення надсилається до кожного навчального закладу-учасника конкурсу та розміщується на сайті uclever.com, де також знаходяться завдання минулих років для підготовки.
Матеріали для проведення надсилаються за декілька днів до конкурсу.
 Із «Гринвічем» пізнання англійської – захоплююча подорож до підкорення нових вершин, подорож у світ мови та літератури, історико-культурного розмаїття Англії та англомовних країн!
Знання англійської мови є своєрідним вікном у сучасний світ! Англійська - мова міжнародного спілкування, найпоширеніша та найпопулярніша, мова кінематографу та молодіжної музики, світових тенденцій у різних сферах життя сучасної цивілізації… Англійську вважають своєю рідною мовою майже 400 мільйонів людей, а в якості другої мови нею володіють, за різними даними, від 700 мільйонів до 1 мільярда людей.
Однак, цікаво, що за поширеністю у світі англійська посідає лише 3 місце. Випереджають її китайська та іспанська.
Англійська мова є однією з найлоканічніших мов світу і, у той же час, вона – дуже багата. Її лексичний запас налічує близько 800 тисяч слів. В Інтернеті приблизно 70% – сторінки англійською.
Отже, вивчаємо англійську – пізнаємо світ!



четвер, 1 вересня 2016 р.

День знань: чому навчальний рік розпочинається 1 вересня


Перше вересня для мільйонів людей не просто початок осені. Для всіх учнів, студентів, їхніх батьків, для вчителів і викладачів це справжнє свято — День знань. З цього дня починається офіційний навчальний рік у всіх навчальних закладах країни. 

 Але чому ж новий навчальний рік розпочинається саме в цей день?   

Офіційно День знань почали відзначати в СРСР з 1984 року. До того, як День 1 вересня отримав статус державного свята, він був навчальним днем. Він починався з урочистої лінійки, потім проводилися звичайні уроки.
Однак ця традиція виникла ще задовго до СРСР і має досить просте пояснення.
З прийняттям християнства на Русі було запроваджено Юліанський календар, за яким Новий рік починався 1 березня, що за переданням відповідало даті творення світу. Пізніше Новий рік було перенесено на 1 вересня. Відповідно і новий навчальний рік розпочинався з нового календарного року, тобто з 1 вересня.
В 1699 році Петро Перший видав указ про перенесення Нового року на 1 січня, щоб не відрізнятися від країн Європи. Так вийшло, що 1699 рік тривав всього 4 місяці - з 1 вересня по 1 січня, тому навчальний рік вирішили продовжити.
До речі, в Японії перший день навчання починається в квітні, і пов'язано це з початком цвітіння сакури. Закінчується навчальний рік в березні наступного календарного року.
В Австралії День знань відзначають в лютому, а в Німеччині - в середині жовтня. В Іспанії дата варіюється в залежності від термінів збирання врожаю. У США взагалі немає конкретної дати початку занять в школах - вона визначається кожним навчальним закладом окремо і носить локальний характер.
Після закінчення святкової лінійки починається перший урок, який традиційно присвячується визначним датам в історії країни. Перший урок 2016-2017 н.р., присвячений 25-ій річниці незалежності України. В групі №16 «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування; машиніст холодильних установок» урок відбувся у формі подорожі «машиною часу». На кожній зупинці на учнів чекала цікава інформація з історії нашої країни та певне завдання, яке учні залюбки виконували, показуючи свої гарні знання  історії України, національних символів, карти України, історії рідного міста. Підсумовуючи згадане на уроці, намагалися відповісти на запитання «За що ми любимо нашу неньку-Україну? Чим пишаються українці?». Найзворушливішим для нас стало те, що як би довго не лунала відповідь, але знову і знову учні поверталися до цих питань навіть після закінчення уроку, щоразу згадуючи і додаючи щось і ще…Нам є чим пишатися! Ми любимо нашу Батьківщину і віримо в її довге і щасливе майбутнє.

Використано матеріали сайту https://uk.wikipedia.org/wiki

неділя, 26 червня 2016 р.

28 червня в Україні відзначається велике державне свято - День Конституції України.

Рівно 20 років тому, 28 червня 1996 року, на черговому засіданні Верховної Ради був ухвалений найголовніший закон країни – перша Конституція суверенної української держави.

Конституція України — Основний закон держави, ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття. На пам'ять про прийняття Конституції в Україні щорічно святкується державне свято — День Конституції України.
Конституція України, прийнята 1996 року, змінювалася кілька разів. Зараз в Україні є чинною Конституція України, прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року, із змінами і доповненнями, внесеними законами України № 2222-IV від 8 грудня 2004 року, № 2952-VI від 1 лютого 2011 року, № 586-VII від 19 вересня 2013 року і № 742-VII від 21 лютого 2014 року.
Конституція - це основа всього законодавства держави. Сьогодні у світі є понад 200 державних і 300 федеральних конституцій.
Конституція (від лат. - устрій, установлення, упорядкування) - це нормативно-правовий акт найвищої юридичної сили, який приймається й змінюється в особливому порядку, є юридичною базою для прийняття іншого законодавства України, регулює суспільні відносини, які визначають організацію державної влади, а також взаємовідносини держави із суспільством, людиною і громадянином.
Уперше термін "конституція" був застосований для позначення правових актів, які приймалися в Стародавньому Римі.
Конституція України - це нормативно-правовий акт держави, який приймається народом або іншими уповноваженими суб'єктами, визначає межі здійснення державної влади, суспільний і державний устрій, порядок організації і діяльності органів державної влади, основи народовладдя, засади місцевого самоврядування, права та обов'язки людини і громадянина.
Конституція України має найвищу юридичну силу. Вона є юридичним вираженням суверенної волі українського народу, який є єдиним джерелом влади в державі. Закони та інші нормативно-правові акти, що приймаються у державі, не можуть суперечити Конституції України, тому повинні відповідати їй.
Процес створення Конституції України був довгий і тернистий. Починаючи з Конституції Пилипа Орлика 1710 року, яка, щоправда, так і не вступила в дію, і закінчуючи безсонною ночею з 27-го по 28-е червня 1996-го року, коли Основний Закон нарешті був прийнятий, — таким був нелегкий шлях цього великого документа. Конституція Україна визнана однією з найбільш досконалих і демократичних Конституцій у всьому світі!
До основних положень Конституції України належать норми, що визначають загальні засади державного ладу України. Згідно зі ст. 1, Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Демократична суть держави конкретизує ст.5, проголошуючи Україну республікою за формою правління, а також закріплюючи в українській державі принцип народовладдя. Народ визнається носієм суверенітету і єдиним джерелом влади. Демократизм форм правління в Україні визначається й тим, що державна влада здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Відповідні органи здійснюють свої повноваження у встановлених конституцією межах і відповідно до законів України.
Україна є соціальною державою. У ст. 3 конституції сформульовано принцип, за яким: «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю… Держава відповідає перед людиною за свою діяльність».
У «Загальних засадах» закріплено характеристику України як правової держави. Ст. 8 проголошує: «В Україні визнається і діє принцип верховенства права».
У «Загальних засадах» є норми щодо мовної політики. У ст. 10 проголошується: «Державною мовою в Україні є українська мова». Поряд з цим гарантується вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин.
Українськи  народ визначається як суб'єкт права власності на землю, її надра, повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України. Право користуватися природними об'єктами, що є власністю народу відповідно до закону, має кожний громадянин України.
Конституція України визначає правовий статус власності: «Власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству». У конституції підкреслюється, що основним національним багатством України є земля, яка перебуває під особливою охороною держави, а також гарантується право власності на землю, яке набувається і реалізується тільки відповідно до закону.
У «Загальних засадах» встановлюються також основи національної безпеки та зовнішньополітичної діяльності України. На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом, а також не допускається розташування іноземних військових баз.
Визначаючи спрямованість зовнішньополітичної діяльності держави, Конституція України 1996 робить наголос на забезпеченні національних інтересів та безпеки України шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами й нормами міжнародного права.
Розділ «Загальні засади» завершується описом державних символів України — державного прапора, державного герба і державного гімну.
У розділі «Права, свободи та обов'язки людини і громадянина» закріплено широкий спектр прав і свобод людини й громадянина, що охоплює всі без винятку права і свободи, які демократичою світовою спільнотою прийнято вважати за відповідні гуманістичні стандарти в цій сфері суспільного і державного життя.
До особистих прав людини зараховано: право на вільний розвиток своєї особистості, невід'ємне право на життя, право на повагу до людської гідності, право на свободу й особисту недоторканність, право на недоторканність житла, право на таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та ін. кореспонденції, право на невтручання в особисте й сімейне життя, право на свободу пересування і вільний вибір місця проживання, право на свободу думки й слова, право на свободу світогляду і віросповідання.
До політичних прав зараховано право на об'єднання в партії політичні та громадські організації, право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнських та місцевих референдумах, вільно обирати й бути обраним до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, право на мирні збори, мітинги, право на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їхніх посадових і службових осіб.
У контексті економічних, соціальних та культурних прав людини і громадянина конституція передбачає право кожного володіти, користуватися й розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, право на підприємницьку діяльність, право на працю, право на страйк для захисту своїх економічних. і соціальних інтересів, право на відпочинок, право на соціальний захист, право на житло, право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, право на охорону здоров'я, право на безпечне для життя й здоров'я довкілля, право, зумовлене гарантуванням вільної згоди на шлюб, а також охороною материнства, батьківства, дитинства і сім'ї, право на освіту, право на свободу творчості та на результати своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Конституція України встановлює юридичні гарантії прав людини і громадянина. До них належить, зокрема, право на судовий захист громадянином своїх прав та свобод, а також право звертатися стосовно захисту своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а «після використання всіх національних засобів правового захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна».
До обов'язків людини в Україні належать: обов'язок неухильно додержуватися Конституції України та законів України, обов'язок не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, обов'язок отримати повну загальну середню освіту, обов'язок не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані збитки, обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Обов'язком громадян України є також захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів.
 Частина 2 ст. 68 Конституції України містить норму про те, що незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. Батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Зміст цих обов'язків деталізується в Сімейному кодексі України.
У Конституції України визначено конституційні органи України, їхній статус повноваження, територіальний устрій та органи місцевого самоврядування України. Забезпеченням верховенства Конституції, її охороною та офіційним тлумаченням займається єдиний орган конституційної юрисдикції — Конституційний Суд України.
 Свято Дня Конституції урочисто відзначається у всьому світі: починаючи з Японії та Норвегії, у яких в цей день влаштовуються масові народні гуляння, супроводжувані парадами і відкриттям дверей парламенту для всіх бажаючих, і закінчуючи Гібралтаром і невеликим островом Ніуе, які поки що не можуть похвалитися незалежністю. Місце, яке День Конституції займає у суспільному житті держави, дозволяє судити про роль Основного Закону в ньому. У 2009 році Кабінетом Міністрів України за дорученням Президента було затверджено план заходів з відзначення Дня Конституції України. У числі останніх — покладання квітів до підніжжя пам'ятників державним діячам України, організація конференцій, офіційних зустрічей та круглих столів, метою яких є обговорення Основного Закону, проведення в освітніх та культурних установах, а також дипломатичних представництвах Україна святкових тематичних заходів.
Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.
Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї. Зі святом! З Днем Конституції України!
 За матеріалами:
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%83%D1%86%D1%96%D1%8F_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8

http://beyond.ua/den-konstytuciyi-ukrayiny

середа, 22 червня 2016 р.

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни

75 років тому, 22 червня 1941 року на нашу землю прийшла найстрашніша війна в історії людства, яка забрала мільйони життів, дощенту зруйнувала тисячі міст і сіл. 22 червня – трагічна дата, що розділила історію та життя людей на до та після, день початку війни між Німеччною та СРСР, перші місяці якої обернулися катастрофічними поразками рядянської армії та втратою величезної території. 

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні відзначається щорічно 22 червня, у день початку війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця. Встановлено  «…з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час німецько-радянської війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності … на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…» згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.
У цей день ми згадуємо всіх тих, хто поліг на полі битви, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в'язницях НКВД, хто жертвував найдорожчим для того, щоб наша Батьківщина була вільною від будь-якого завойовника. Саме нашому народу зобов'язаний весь світ за мужність і героїзм, проявлені в смертельному двобої з фашизмом. Наша нація за роки Другої світової війни втратила 8 мільйонів своїх громадян (5,5 мільйони цивільних і 2,5 мільйони військових). Ніхто не має права забути, що трагедія 1941 року поклала початок переможному травню 1945-го. Низький уклін захисникам рідної землі. Слава їм, вічна і світла пам'ять!
22 червня на телеканалі "Інтер" пройшов марафон "Ніхто не забутий, ніщо не забуте"


Використані джерела:
https://uk.wikipedia.org

середа, 1 червня 2016 р.

International Children’s Day

1 червня в усьому світі відзначається Міжнародний день дітей (International Childrens Day), або День захисту дітей. Це одне з найстаріших міжнародних свят, його відзначають у всьому світі ще з 1950 року. Якими були причини запровадження цього свята? Чому раптом люди вирішили захищати дітей? І від кого, або чого?

У далекому 1925 році в Женеві (Швейцарія) проходила Міжнародна конференція Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, присвячена питанням благополуччя дітей. Для того щоб привернути увагу громадськості до проблем дітей, було прийнято рішення про проведення цього свята. Достовірних відомостей про те, чому його відзначають саме першого червня, немає. Існує версія, що ця дата була обрана тому, що в цей день відбулися дві важливі події - конференція в Женеві і святкування Фестивалю човнів-драконів (одного з трьох найважливіших традиційних свят Китаю), яке організував генеральний консул Китаю в Сан-Франциско для групи китайських дітей-сиріт. Але в той час День захисту дітей ще не знайшов статусу міжнародного і не відзначався повсюдно.
Після закінчення Другої світової війни у всьому світі з’явилася величезна кількість дітей-сиріт та дітей-інвалідів, проблема збереження їх здоров’я і благополуччя стала як ніколи актуальною. У 1949 році на конгресі Міжнародної демократичної федерації жінок, який пройшов у Парижі, жінки дали клятву про безперестанну боротьбу за забезпечення міцного миру на планеті, адже це єдина гарантія щастя дітей. Рішенням конгресу 1 червня було оголошено Днем захисту дітей. З цього моменту це свято проводиться щорічно.
У Міжнародного дня дітей є свій прапор зеленого кольору, який символізує родючість, ріст і гармонію. У центрі прапора розташований малюнок планети Земля – нашого спільного дому, а навколо розташовані людські фігурки червоного, синього, жовтого, чорного й білого кольору, що символізують різноманітність і терпимість.
Міжнародний день захисту дітей нагадує всім дорослим про те, що діти мають права і їх потрібно дотримуватися і захищати. В цей день для дітей проводяться благодійні акції, надається адресна допомога багатодітним сім’ям. У парках, театрах, палацах культури організовуються свята, виставки, проводяться конкурси. У дитячих будинках влаштовуються дитячі ранки, проводяться екскурсії. У цей день у багатьох парках відпочинку діти безкоштовно можуть покататися на атракціонах.
Існує ще одне міжнародне дитяче свято – Всесвітній день дітей, 20 листопада. Саме 20 листопада 1959 Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини.
З того моменту, як світова громадськість вперше звернула увагу на проблеми дітей, минуло багато років. Але ми і зараз з болем спостерігаємо, що на початку ХХI століття багато дітей страждають від недоїдання, хвороб та бездомності. У День захисту дітей  влаштовують свята і благодійні заходи для дітей, але вже другого червня забувають, що діти потребують уваги не раз на рік, а постійно. Діти цілком залежать від нас, потребують нас і довіряють нам.
Діти складають приблизно 20-25% населення в кожній країні. У різних країнах вони піддаються різним небезпекам, від яких їх необхідно захищати. В розвинених країнах - це негативні наслідки пристрасті до телевізора, комп'ютера, телефона (проведені серйозні дослідження продемонстрували, що діти схильні копіювати в життя ті жорстокі дії, які бачать на екрані або під час комп'ютерних ігор). В Японії основну небезпеку вбачають у руйнуванні традиційних методів виховання і все більш широкому проникненні західних звичок і форм поведінки.  В країнах Африки і Азії дітям загрожують голод, СНІД, неграмотність і військові конфлікти.
У Міжнародний день захисту дітей прийнято замислюватися над нестабільністю в світі, проявляти турботу і підтримку дітям, які опинилися у важкій ситуації за волею долі або з вини дорослих. Гаслом таких зустрічей і дій повинні бути слова «Чужих дітей не буває»!
Мирного неба над головою і щасливого дитинства всім дітям на Землі!


Берегите своих детей,
Их за шалости не ругайте.
Зло своих неудачных дней
Никогда на них не срывайте.
Не сердитесь на них всерьез,
Даже если они провинились,
Ничего нет дороже слез,
Что с ресничек родных скатились.
Если валит усталость с ног
Совладать с нею нету мочи,
Ну а к Вам подойдет сынок
Или руки протянет дочка.
Обнимите покрепче их,
Детской ласкою дорожите
Это счастье ? короткий миг,
Быть счастливыми поспешите.
Ведь растают как снег весной,
Промелькнут дни златые эти
И покинут очаг родной
Повзрослевшие Ваши дети.
Перелистывая альбом
С фотографиями детства,
С грустью вспомните о былом
О тех днях, когда были вместе.
Как же будете Вы хотеть
В это время опять вернуться
Чтоб им маленьким песню спеть,
Щечки нежной губами коснуться.
И пока в доме детский смех,
От игрушек некуда деться,
Вы на свете счастливей всех,
Берегите ж, пожалуйста, детство!

За матеріалами:

http://vseprazdnichki.ru/den-zashhity-detej

понеділок, 30 травня 2016 р.

STEVE JOBS — A GENIUS OF OUR TIME

“Genius is one per cent inspiration and ninety-nine per cent perspiration.” Edison
"Геній це один відсоток натхнення і дев'яносто дев'ять відсотків поту ". Едісон

We are going to speak about successful people and how to become a successful person nowadays!
What does success mean to people? 
Are people successful because they have happy lives and success in their own way?
Every person is unique and special. Everyone has equal chances to become successful in something. Success means different things to different people. But all famous or successful people had one thing in common. They listened to their inner voice and believed in themselves, they understand that there is no specific formula of fame, fortune and success.

Look a presentation and answer questions.

— Was Steve Jobs a successful person? Why?
— Is there anything in the text that surprised you?
— Did you learn anything from the text? What?




четвер, 21 квітня 2016 р.

15 цікавих фактів з життя королеви Єлизавети ІІ


21 квітня Великобританія святкувала 90-річчя королеви Єлизавети ІІ. За час правління королева стала найстаршим монархом за всю історію Великобританії і побила рекорд по тривалості перебування на троні, сьогодні вона є найстаршим діючим монархом в світі. Єлизавета ІІ є 40-м англійським монархом, відколи Вільям Завойовник отримав корону Англії у 1066 році. Із цих сорока монархів було лише шість королев. Пропонуємо вашій увазі 15 цікавих фактів з життя королеви Єлизавети ІІ.

1.                Два дні народження
У Єлизавети II два дні народження - за правилами британських монархів: 21 квітня, коли вона народилася, і другий, який відзначається  в одну із субот червня. Справжній день народження королева проводить в колі сім'ї, а в офіційний влаштовуються народні гуляння з артилерійським салютом і вивішуванням прапорів, а в посольствах Великобританії по всьому світу проводяться прийоми. У цей день проходить церемонія Trooping the Colour - парад, який регулярно проводиться з 1748 року.
2.                Рекорди королеви
Торік британська королева встановила абсолютний рекорд тривалості перебування на троні - 63 роки і 217 днів. Це на день довше, ніж правила її прапрабабуся - королева Вікторія.
3.                 Коронація
Королевою Єлизавета II стала в 1952 році, перебуваючи на відпочинку в Кенії - туди прийшла звістка про смерть її батька, короля Георга VI. Коронація відбулася в червні 1953 року у Вестмінстерському абатстві - вперше цю церемонію транслювали по телебаченню.
Сукню для коронації молодої королеви було, згідно з її вказівками, розшито рослинними емблемами країн Британської Співдружності. Англію символізувала троянда, Шотландію - чортополох, Уельс - цибуля-порей, Ірландію - трилисник, Австралію - мімоза, Канаду - кленовий лист, Нову Зеландію - папороть, Південну Африку - протея, Індію і Цейлон - квіти лотоса, Пакистан - пшениця, бавовна і джут.
4.                Не тільки Великобританія
Єлизавета ІІ - перш за все монарх Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії. Але не тільки. Також вона королева Канади, Австралії та Нової Зеландії. Однак і це ще не все: Єлизавета Друга вважається королевою ще 12 незалежних держав - Ямайки, Барбадосу, Багамських островів, Гренади, Папуа-Нової Гвінеї, Соломонових островів, Тувалу, Сент-Люсії, Сент-Вінсента і Гренадін, Белізу, Антигуа і Барбуди , Сент-Кітс і Невіс. І звичайно, королева є главою Співдружності націй, що об'єднує півсотні країн - в основному колишніх британських володінь.
5.                Королева і політика
Єлизавета II царює, але не править. Вона не впливає на політику країни. Проте всі рішення в державі приймаються від її імені.
За час правління Єлизавети II змінилося 12 прем'єр-міністрів, 7 пап римських і 7 архієпископів Кентерберійських.
Найскладніші відносини у королеви склалися з прем'єр-міністром Маргарет Тетчер. "Місіс Тетчер ніколи не слухає, що я їй кажу", - одного разу поскаржилася королева.
6.                Офіційні візити королеви
Королева зробила більше 250 офіційних візитів в 129 країн світу. З 1970 року королева, здійснюючи офіційні візити, завжди виходить спілкуватися з народом. "Якщо вони не будуть мене бачити, вони перестануть вірити, що я існую!" - пояснює вона.
7.                Королівська резиденція
Офіційною лондонською резиденцією Королеви є Букінгемській Палац (Buckingham Palace). Він є найбільшим за розмірами з діючих королівський палац у світі.
8.                Робочий день королеви
Робочий день королеви розписаний по хвилинах. О 7:30 їй приносять в ліжко піднос зі срібним чайником, глечиком з водою і молоком. О 10:00 вона приступає до своїх обов'язків і закінчує роботу близько 23:00. З ранку першою справою вона переглядає щоденні британські газети і журнали. Після цього з сотень листів підданих, які прийшли за добу, вона вибирає кілька, які читає, а потім диктує помічникові відповіді на кожне з них. У першій половині дня королева призначає кілька зустрічей - з послами, єпископами, суддями. Кожна займає не більше 15 хвилин. Увечері Єлизавета II зустрічається з прем'єр-міністром і знайомиться з офіційними паперами. В кінці дня вона відвідує виставки, концерти та інші заходи.
9.                Кохання
Свого майбутнього чоловіка, принца Філіпа Грецького і Датського, Єлизавета зустріла ще в тридцятих роках - вони були родичами через короля Данії Крістіана IX і королеву Вікторію. Їй було лише 13, коли принцеса закохалася в Філіпа і вони почали листуватися. Офіційні заручини відбулися тільки після війни - в липні 1947 року. При цьому Філіп не був багатий, був іноземцем (хоча і служив під час війни в британському Королівському ВМФ), православним - словом, не всі вважали його підходящої парою для Єлизавети. Як би там не було, весілля відбулося в листопаді 1947 року в Вестмінстерському абатстві. Щоб купити в післявоєнній країні матеріал для весільного плаття Єлизаветі знадобилися картки на промтовари. Молодята отримали 2500 весільних подарунків з усього світу.
Свою першу дитину - принца Чарльза - Єлизавета народила в листопаді 1948 року. У 1950 році з'явилася на світ принцеса Анна. Десять років по тому - в 1960 році - у королеви народився ще один син, принц Ендрю. І нарешті, в 1964 році королева народила принца Едварда.
10.           Королівські гроші
Особисте фінансове становище британської королеви завжди викликало широкий інтерес у ЗМІ та публіки. В 2015 році видання The Sunday Times оцінювало особистий статок королеви в 340 млн фунтів - що поміщало її на 302-е місце в списку найбагатших людей Сполученого Королівства. Варто зауважити, що Королівська колекція, що включає тисячі творів мистецтва і королівські коштовності, не є власністю особисто Королеви, а знаходиться в довірчому управлінні, також як і офіційні королівські резиденції (Букінгемський палац, Віндзорський замок, герцогство Ланкастерське).
11.            Королева не має паспорту та водійських прав
Королева - єдиний мешканець Великобританії, який не має паспорту і прав. Однак це не заважає їй активно подорожувати і водити машину. До речі, за кермо вона вперше сіла в 19 років. Маючи за спиною 67-річний стаж водіння, королева була помічена папараці за кермом в 2012 році. У машині без супроводу Єлизавета II поверталася з шотландської резиденції, де вона полювала на рябчиків.
12.            Королева капелюшків
У модному світі Єлизавету II називають королевою капелюшків, в її колекції величезна кількість моделей. Але сама монархиня не раз заявляла, що не терпить марнотратства, і часто з'являється на різних заходах в одних і тих же нарядах.
13.            Дев'ять Королівських тронів
Королева має дев'ять Королівських тронів: один - в палаті лордів, два - у Вестмінстерському абатстві і шість - в тронному залі Букінгемського палацу.
14.            Протокол
 Ніхто, крім чоловіка Її Величності, не має права торкатися її на публіці. Лише чотири порушника протоколу дозволили собі обійняти королеву. Ними були два прем'єр-міністра Австралії, Пол Кітінг і Джон Говард, канадський велосипедист Луї Гарно і перша леді США Мішель Обама.
15.           Захоплення королеви
Єлизавета II дуже любить коней та собак породи коргі. Першого поні їй подарував дід Георг V, коли їй було чотири роки. Навіть сьогодні, будучи в поважних літах, королева робить кінні прогулянки.
Сьогодні популярність Єлизавети II у британців велика як ніколи. Жителі королівства вважають її "бастіоном стабільності".