четвер, 29 березня 2018 р.

International Day of Happiness


Чотири роки тому з'явилося одне з найоригінальніших і водночас незвичних свят – Міжнародний день щастя, International Day of Happiness. Його відзначають 20 березня.
Ініціатором появи такої дати стала маленька держава Бутан. Жителі цієї країни вважають себе найбільш щасливими представниками нашої планети. Король Бутану ввів таке поняття, як коефіцієнт Валового Національного Щастя. Цим показником визначається добробут нації.
Треба зазначити, що в світі є подібний індекс щастя. Він був введений в 2006 році і показує рівень життя і стан навколишнього середовища.
Враховуючи, що на землі немає людей, які б не прагнули до щастя ООН 2012 року запропонував відзначати День щастя. Започатковуючи це свято, ООН показало, що метою всього людського співтовариства є досягнення щастя. Цей міжнародний інститут закликає держави зробити все для підвищення рівня життя своїх громадян.
Для того, щоб наступило глобальне щастя, потрібно:
§  зростання світової економіки;
§  боротьба з бідністю;
§  підтримка екологічних програм.
         Поняття щастя вивчається філософією, етикою, психологією. Фізіологи пов’язують це поняття з «гормонами щастя» (серотонін, ендорфін і дофамін).
Вчені Міннесотського університету з’ясували, що на стан щастя впливає:
Гени 50% Навколишня дійсність 10%  Наші думки 40%

       20 березня 2018 року згідно плану проведення інтегрованої декади з економіки, права, історії та англійської мови та з метою виховання в учнів почуття власної гідності та позитивного ставлення до життя в Одеському центрі професійно-технічної освіти була проведена інформаційна хвилинка «Формула щастя» та акція «Квітка щастя». На запитання, що таке щастя, пробували відповідати історики, письменники, філософи, економісти і юристи українською та англійською мовою.
Гаслом цієї акції стали слова Генрі Філдінга: «Щасливий той, хто вважає себе щасливим»









понеділок, 29 січня 2018 р.

100-річчя битви під Крутами

29 січня український народ відзначає 100-річчя битви під Крутами, вшановує пам'ять  героїв,  що загинули в 1918 році.


Бій  під Крутами – це одна з найтрагічніших сторінок історії України. Дата 29 січня 1918 року увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини.
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року поблизу селища Крути, на малій залізничній станції на відстані 130 кілометрів на північний схід від Києва під час українсько-радянської війни 1917-1921 років. Битва тривала близько 5 годин і закінчилася поразкою українських загонів, які захищали підступи до Києва. Як така, битва не мала вирішального значення в перебігу військових дій, однак вона набула особливого значення у свідомості багатьох завдяки героїзму загону української молоді, які загинули біля Крут. В березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. 
Після цього про подвиг молодих звитяжців забули на більш ніж 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано. Довгі роки історія битви або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками. 
Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут».
В масштабах всесвітньої історії ця битва була зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Однак це – символ нескореного духу нашої нації. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Трагічна загибель Студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
В Одеському центрі професійно-технічної освіти в групі 16 було проведено виховну годину "Історія українського державотворення", приурочену до Дня Соборності України та 100-річчя битви під Крутами.

субота, 13 січня 2018 р.

Щедрий вечір, добрий вечір, Усім людям на здоров’я!


     Внаслідок розбіжності, яка існує між  Григоріанським (світським) та Юліанським (церковним православним) календарем, українці святкують Новий рік двічі в році: офіційне святкування Нового року припадає на 1 січня, а 14 січня, яке залишилося в народній традиції важливою складовою прадавнього календарного обрядового циклу українців, сьогодні носить назву Старого Нового року.
     Свято Маланки
     За стародавнім міфом, окрім сина, у всеєдиного Лада, вірного побратима бога Місяця, була донька, яку всі називали Миланкою, бо вона була така мила й чарівна.
     Одного разу коли князь-Місяць був на полюванні, лютий змій викрав із срібного терема Миланку й запроторив у підземне царство. Визволив її славний богатир Безпальчик-Васильчик і з нею одружився. Ось чому після Щедрого Вечора святкують Василя, у жертву приносять свиню, яка вважається місячною твариною.
     У цей день дівчата ворожать. Переважно так само, як на «Андрія». Бігають попід вікна слухати, питаються прохожих чоловіків: «Дядьку, як вас звати?», кидають через хату чоботи - куди впаде чобіт носком, туди й заміж вийде...
     Чародійна ніч...
      Серед нашого народу існує поетичне повір'я, що новорічна ніч для віруючих людей «розкриває небо, і вони можуть просити у святих все, що їм забагнеться: перетворення води на вино, каменя - на хліб, глини - на мідь».
Народні прикмети
Окрім ворожіння, в ніч на Старий Новий рік люди намагалися завбачувати прикмети. Ось деякі з них:
  • якщо ніч проти Нового року тиха і ясна, буде щасливий рік не тільки для людей, а й для худоби;
  • якщо сонце високо зійде, увесь рік буде щасливим, а особливо добрим буде врожай садовини;
  • якщо іній рясно вкриває всі дерева, буде врожай на зернові та гарний медозбір;
  • якщо падає м'який сніг - на врожай, а коли тепло, то літо буде дощовим;
  • який перший день у Новому році, то й рік буде такий;
  • якщо на Меланії відлига, то чекали теплого літа.

    Література:
    О. ВОРОПАЙ «Звичаї нашого народу»